Palju kiidusõnu ja tunnustust pälvinud restoran NOA lööb üritusel üles pop-upi, kus huvilised saavad maitsta NOA Chef’s Halli menüüst pärinevaid mustaks värvunud gurmeetoite. Peakokk Orm Oja sõnul on koostisosadena kasutusel näiteks sütel röstitud porru, trühvlikreem ja oliivimoos.

Festivali kahel laval toimub festivalipäeva jooksul nii meelelahutusliku kui hariva sisuga programm, kus ühe esinejana astub publiku ette restorani Ore peakokk Silver Saa. Tunnustatud toidumeister räägib nii tulevikutoidust kui ka fermenteerimise ülipõnevatest katsetustest, soovijad võivad maitsta omapäraseid fermenteeritud toite nagu näiteks musta mürkli miso või musti hapendatud puravikke. Osaleda saab ka fermenteerimise töötoas, mille viib läbi Liis Tuulberg (Metsik Toit).

Black Food Festival Tallinn toimub 23. novembril kell 11.00-20.00 Põhjala Tehases (Marati 5a, Tallinn). Üritusel saab nautida paljusid erinevaid musti toite, jooke, samuti soetada musta disaini ja muud mustavat. Festivali kaks lava on täis muusikat, töötubasid, intervjuusid jne. Õhtu saab meeleoluka punkti samas kohas toimuva järelpeoga Must Mesi.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid