NCC saab olema üldse esimene õllesommeljeede võistlus siin regioonis. Võistluste finaal toimub 11. novembril 2019 Kultuurikatlas, kus toimub samal ajal mitmeid üritusi. Eesti Joogifestival 2019, mis toob kohale ligi 50 Eesti joogimeistrit esitlema oma loomingut õlledest, siidritest ja limonaadidest kuni likööride ja napsudeni. Konverents Ideas, Flavours & Experiences raames esinevad mitmed maailmakuulsad kõnelejad.

Eesti Maitsete poolt avalikustatakse White Guide Eesti parimate restoranide edetabel ning päeva lõpus toimub võistlus barmenitele, selgitamaks välja parimat kokteili ainult kodumaistest jookidest. NCC ja Eesti Parim Cicerone võistlejaid hindab rahvusvaheline žürii ning neli finalisti panevad oma oskused proovile Kultuurikatla black box’i suurel laval publiku ees.

Võistlustel peavad osalejad tundma õlle ajalugu, erinevaid valmistamise meetodeid, tootjaid ning muidugi ka serveerimise erinevaid aspekte ja toiduga sobitamist. Lisaks eelnevale peavad nad maitse järgi tundma erinevaid maailma õlleseid ning tuvastama nende tüübi.

NCC võitja reisib kaaslasega Belgiasse, külastama maailma ühte kuulsaimat kloostripruulikoda (Trappiste) Chimay’d ja tutvuma munkade poolt pruulitavate õllede ajaloo-ja valmistamisega. Võistluste peasponsor on Momentin Baltics. Momentin Group on Chimay pruulikoja ametlik esindaja Baltikumis ja Soomes.

Võistlusi korraldab Eesti Sommeljeede Assotsiatsioon MTÜ.

Kuula joogisaate “Vala välja!” 19. saadet sellel teemal siit:

1x

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid