Vahel tekib ei tea kust soov mõnel täitsa töisel ­argiõhtul süüa veidi paremini. Sinepi-koorekastmes kartul ja peet koos keedetud muna, sibula ja kapparitega – ei pea vist mainima, et see on just täpselt see kooslus, mis näeb taldrikul alati elegantne välja ja viib keele alla. 

Kalkuniliha on paljudes peredes veel avastamata. Selle filee on mineraal­ainetest rikas, väga maitsev, rasvavaene ja valmib kiirelt. Valmista perele bataadikastmes kalkuniliha koos kuivatatud jõhvikatega!

Sealiha valmistamiseks koos õunte ja salveiga kasuta sealiha taisemaid tükke – välisfileest ­lõigatud paraja paksusega steike või ka karbonaadi. Pehmema tulemuse nimel võid liha enne pannile sättimist läbi vasardada.

Panniroog odrakruupide, läätsede ja ahj­uköögiviljadega on mõnus taimne toit, mis sobib hästi kas omaette või siis liha või kala lisandiks. Läätsed ja odrakruubid võib eelmisel päeval valmis keeta ja ahjuköögivilju ka suurema koguse eelnevalt valmis teha. Nii valmib maitsev pannitäis vaid loetud minutite jooksul.

Edasi lugemiseks: