Gurjanovi sõnul leidub tema tööst palju Eestile iseloomulikku. „Kasutame kõrvitsat ja kukeseeni, korjame ise karulauku pesto jaoks. Menüüs on ka kapsarullid,” räägib peakokk.

Itaalia poole teele asunud autos on kaasas tonni jagu tipp-köögitehnikat, noad, paarkümmend potti-panni, iga tegevuse jaoks eraldi värvikoodiga märgistatud töövahendid. Eestist võetakse kaasa ka kohalikku toorainet: kukeseened, karulauk, või, sibul, kõrvits, ürdid, söödavad lilled ja isegi Saaremaa vesi on meeskonnal kaasas.

"Oleme teine palju tööd, et parandada senist tulemust. Meie võistlustöö on konkurentsivõimeline ja meeskond on hästi motiveeritud,” sõnas Dimitri Demjanov.

Võistluste eestvedaja Vladislav Djatsuk tänab südamest kõiki toetajaid, kes on teinud võimalikuks Eesti osalemise sellele maailma prestiižeimal kokkade võistlusel.

Bocuse d´Or Europe toimub 11.-12. juunil 2018. aastal Torinos, Itaalias. Tegemist on Euroopa eelvooruga, millest edasipääsuks ülemaailmsesse finaali on vajalik 20 võistleja seas pääseda 10 parima sekka.

Võistlusi saab otsepildis jälgida siin: http://www.bocusedor.com/web-tv

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid