Näiteks on võimalik oma reedest Arvmusfestivali alustada aruteluga alkoholismist Eestis - kell 12.15 algab ERRi Alal arutelu "Alkohol: kas ravida või karistada?". Kell 16 saab Tervise Alal kuulda aga vestlust "Noored on hukas – liikuda või rasvuda?", kus võetakse arutleda, miks koolilapsed ei liiguta end piisavalt, miks suureneb ülekaalulisus ning noorte liikumisvaegus võtab epideemia mõõtmeid.

Samal teemal jätkatakse ka Lastearutelude Alal kell 18, kus Paide Gümnaasiumi 6a klassi õpilased arutavad teemal "Vorm on parem kui eales varem!" ehk, kuidas suurendada noorte huvi spordi vastu ja vähendada aega, mil ollakse nutimaailmas. Kas seda, mis köidab nutiseadmete juures, saaks rakendada spordimaailmas.

Sukeldume nüüd aga tõsisemate toiduteemade aruteludesse nii reedel kui laupäeval:

Kus: Tervise Ala

Kell: Reede, 18.00 - 19.30

Arutelu keskendub tervist kahjustavatele toitumisharjumustele, eriti lastel, ja tervislike toitumisharjumuste kujundamisele. Räägime lasteaia- ja koolitoidust, selle hetkeolukorrast ning tulevikust. Millised on meie võimalused toitumisharjumusi kujundada riiklikul tasandil?

Arutelu juht: Madli Zobel, ajakirjanik ja Tartu Waldorfgümnaasiumi pikapäevarühma õpetaja

Osalejad: Adik Levin, üle poole sajandi pikkuse arstikogemusega meditsiiniteaduste doktor, mitmete raamatute, teadustööde ja -artiklite autor, individuaalse toitumise programmi ekspert; Reelika Õigemeel, Eesti Toitumisnõustajate Ühenduse juhatuse esimees, lasteaedade ja koolide toitlustajatele spetsialiseerunud toitumisnõustaja; Kaie Mei, Rocca al Mare Kool,toitumisõpetuse õpetaja; Anneli Vernik, kolme lapse ema ning mahetoodete turustamise ja arendamisega tegeleva OÜ Loodusvägi turundusjuht

Kus: Tervise Ala

Kell: Laupäev, 11.00 - 12.30

Miks ei ole teadusuuringud, meditsiini seisukohad ja toidutootmist reguleeriv seadusandlus ühel meelel, kuidas toidus sisalduvad agrokemikaalide jäägid ja lisaained tervisele mõjuvad?
Arutelu keskendub sellele, kuidas mõjuvad toidus leiduvad saasteained tervisele, kuidas vähendada sellest põhjustatud haigustesse haigestumist, mis aitaks tõhustada arstide ja toitumisspetsialistide koostööd ning kas seadusandlus tagab, et toit oleks vaba tervisele kahjulikest saasteainetest.

Arutelu juht: Jaanus Välja

Osalejad: Külli Holsting, toitumisnõustaja ja Eesti Toitumisnõustajate Ühenduse juhatuse liige; Anne Luik, professor, Eesti Maaülikooli Mahekeskus; Kairi Ringo, endine Maaeluministeeriumi toiduohutuse osakonna nõunik; Hanna-Liis Lepp, Eesti Kliinilise toitmise seltsi juhatuse esimees

Pilt on illustreeriv

Kus: Tervise Ala

Kell: Laupäev, 13.00 - 14.30

Veganism on nii maailmas kui Eestis populaarsust kasvatav toitumisviis, arvamused selle toitumise osas aga erinevad äärmustesse ja seda nii pooldajate, eitajate kui ekspertide vahel. Soomes ja Rootsis peetakse vegantoitumist sobilikuks igale inimesele, igas eluetapis, samuti on vegantoitumise soovitused sees riiklikes toitumisjuhistes. Eestis aga peetakse riiklike toitumisjuhiste poolt veganlust liigpiiravaks toitumiseks, mille tulemuseks on terviseprobleemid. Mida ütleb veganluse kohta teadus? Kas veganeid peaks toetama ja kuidas?

Arutelu juht: Marta Velgan, Estonian Junior Doctors' Association

Osalejad: David Stenhholtz, oncologist at Stockholm’s Södersjukhuset hospital​;​ Mikael Fogelholm, Professor of Nutrition at Helsinki University;​ Ülle Einberg, president of the Estonian Association of Paediatricians; and Karmen Joller, general pracitioner

Putukate söömine tänavatoidufestivalil

Kus: Teaduse Ala

Kell: Laupäev, 16.00 - 17.30

Meil kõigil on kõhus unikaalne mikroorganismide kooslus ehk mikrobioom. Kui mikrobioom saab õiget toitu, hoiab see ainevahetuse korras ja immuunsüsteemi terve. Tänapäevane toit aga vähendab soolestiku mikroobide liigirikkust ja seetõttu on sagenenud ka mitmed haigused. Kuidas toitumist muutes mitmekesistada soolestiku mikroobikooslust ja parandada tervist? Kas meie mikrobioom määrab ära, milline peaks olema meie ideaalne toit? Kas toidust sõltub, kuidas talitleb me aju?

Arutelu juht: Priit Ennet (Eesti Teadusajakirjanike Selts, Eesti Rahvusringhääling)

Osalejad: Elin Org (Eesti Geenivaramu genoomika-mikrobioomika vanemteadur), Uku Vainik (Montreal Neurological Institute and Hospital, järeldoktor)

Ott Kiivikas

Kus: Ekspressi Ala

Kell: Laupäev, 10.30 - 11.30

Rutiinivabas hommikukohvises õhkkonnas arutavad Ott Kiivikas ja Martin Hanson tervisliku, tervikliku ja mõistliku toitumise teemadel. Propageerime mitmekülgset ja huvitavat, sessoonset ja emmotsionaalset toitumist. Lähemalt arutletakse selle üle, milline dieet valida ja kas üldse on toidu piiramine inimesele vajalik, milline on normaalne toitumine, kuidas orienteeruda selles info virr-varris, kus ühelt poolt soovitatakse olla vegan, teiselt poolt süüa kõike ja rohkem. Vaatame ka sellesse, mida ja kas muudab riiklik suhkrumaks ja saiakeste keeld koolides. Samuti ootame kõiki kuulajaid arutelus aktiivselt kaasa elama!

Arutelu juht: Martin Hanson, Maitsed.ee toiduportaali peatoimetaja

Osalejad: Ott Kiivikas, kulturist ja tervisliku elustiili propageerija