Lisaks kõigele mainitule on Eestis toimumas palju üritusi, mille kese on 100% toidule keskendunud. Vaatame need üritused nüüd üle!

Grillfesti teine päev

"Hea Toidu Festival – Grillfest" toimub igal aastal juunikuu teisel nädalavahetusel Pärnus, looduskaunil Vallikääru aasal. Rohkem kui 27 000 m2 suurune festivaliplats on valmis vastu võtma kümneid tuhandeid külastajaid, sissepääs on kõigile tasuta!

Grillfest ei ole juba ammu ainult rahvalik kogupere-grillipidu, vaid mitmekülgne ja sisukas toidufestival, kuhu on oodatud rõõmsad inimesed, kellele meeldib kaunis looduses ja heas seltskonnas huvitavat ja maitsvat toitu ning head kultuuriprogrammi nautida.

Grillfesti missiooniks on tutvustada maailmale Eesti kaasaegset toidukultuuri, kvaliteetseid ja põnevaid toidutooteid ja teenuseid. Grillfest on saanud kohtumispaigaks Eesti ja välismaa toidutootjatele ja maaletoojatele eesmärgiga saada nii praegustelt kui suurelt hulgalt võimalikelt tulevastelt tarbijatelt toodete ja teenuste kohta vahetut tagasisidet. Pärnus toimuvat Grillfesti külastab igal aastal kunii 50 000 inimest, festivalil osalevad sajad toidupakkujad.

Festivali korraldajatel on õnnestunud suurest toidupeost arendada balti- ja põhjamaade regioonis omanäoline huviväärsus, mida lisaks kümnetele tuhandetele kodumaistele toidusõpradele külastab igal aastal ka suur hulk väliskülalisi. Põnev ja maitsev toit serveerituna looduskaunis paigas hea kultuuriprogrammi ja mõnusa festivalimeluga moodustab nauditava terviku, millest soovib osa saada igaüks.

Vaata lähemalt veebist Hea Toidu Festival – Grillfest!

Vaata, kus täpsemalt festival toimub:

4. Tallinna Tänavatoidufestival tutvustab värskemaid tänavatoidu trende, esitleb esmakordselt uusi kohalikke toiduautosid, toob kokku andekad alternatiivkokad ning avab Soome 100 tähistamiseks Soome toidu ala. 2017. aastal on festivali ala varasemast suurem ning külastajatele mugavamalt läbitav.

Tänavatoidufestival peab endiselt väga oluliseks rohelist mõtteviisi – hüvitame festivali süsinik jalajälje, serveerime toitu vaid loodussõbralikelt nõudelt ning korraldame mõistlikku jäätmekäitlust.

Samaaegselt Tänavatoidufestivaliga toimub kolmandat korda TaDaa! Festival – rahvusvaheline tänavaartistide festival, mis toob Telliskivi Loomelinnaku õuele üle 40 h tänavakeskkonnast inspireeritud meelelahutust kogu perele.

Vaata lähemalt veebist TALLINNA TÄNAVATPIDUFESTIVAL 2017!


Vaata, kus täpsemalt festival toimub:

Merepäevad Lennusadamas

Tallinna Merepäevad on Eesti rahvarohkeim perepidu, mis toob 15.-18. juulini Tallinna sadamatesse kokku tuhanded ja tuhanded meresõbrad Eestist ja välismaalt.

Vaata lähemalt veebist Tallinna Merepäevad!

Vaata, kus täpsemalt festival toimub:

Schilling 2014

Pärnu Maitsete Uulits - Tänavatoidu festival, Pärnus Supeluse tänaval. Ühel nädalavahetusel muutub Pärnu Supeluse tänav - tänavatoidu tänavaks. Kvaliteetset maitset pakutakse masinatelt, kärudelt ja ratastelt ... Pärnu Maitsete Uulits avab oma "uksed" 5. - 7. august.

" Tänavatoit on nagu muusika või kirjandus – ei ole valet ega õiget, on vaid erimaitsed ja retseptid".


Vaata, kus täpsemalt festival toimub:

Kärdla kohvikutepäev

Augusti esimesel nädalavahetusel tervitab Hiiumaa kõiki oma külalisi tõelise kohvikute saarena ning pakub unustamatu võimaluse saada osa traditsiooniks kujunenud Hiiumaa kohvikutepäevadest. Kõige-kõige esimesed kohvikutepäevad Eestis said alguse just Hiiumaal, täpsemalt aastal 2007 ja Kärdlas, mille elanikke tuntakse juba alates 19. sajandist kohvilähkrite nime all. 2017. aastal toimuvad juba üheteistkümnendad Hiiumaa kohvikutepäevad! Oleme põnevil ja kutsume teid osa saama meie suurepärasest kohvikutepeost!

Vaata lähemalt veebist Hiiumaa Kohvikutepäevad 2017!

Vaata, kus täpsemalt festival toimub:

Saaremaa toidufestivali laupäeva õhtu lõppes tänavapiknikuga Kuressaares Lossi tänaval. Kui eelmisel aastal oli d inimesed ühe piknikulaua taga, siis sel aastal oli paralleelselt kaks lauda ja osades kohtades ka kolmas laud . Piknik algas kell kuus õhtul ja kestis 11 ni. Sel ajal oli Lossi tänav ummistunud inimestest

Saaremaal on ajast aega ikka au sees olnud kohalik ja aus toit, muhe nali, leebe muusika ja kelmikas märjuke! Järgmine Saaremaa Toidufestival toimub 4-.10.09.2017!

Toidukultuur on oluline osa meie kohalikest tavadest. Vanasti söödi tähtpäevadel ja pühadel erilisi roogi, mida iga päev lauale ei pandud, just see muutis iga sündmuse nii eriliseks ja oodatuks. Täna on suvi Saaremaal hoogne – palju külalisi, õdusad õhtud täidetud sumina ja meluga söögikohtade väliterrassidel ning koduhoovides. Septembri saabudes kõik raugeb ja saarlane toimetab jälle omas rütmis. Tooks õige toidukultuuri väärtustamise kaudu elevust ka sumedasse septembrisse!

Piknikukorvid pole veel talvekorterisse saadetud, just paras aeg veel korraks head – paremat täis laduda ja tänavapiknikule sõpradega kokku saama tulla. Õunakohvikute pühapäev tõotab üllatusi. Restoranide nädal püüab tähelepanu põnevate pakkumistega. Kodune ja vahetu turupäev keset Kuressaare linna ehtsa ja saaremaise kaubaga pakub rõõmu igale maitsele. Koduõlle ja koduleiva konkursid toovad elevust…Palju põnevaid toiduga seotud tegemisi koos ühes nädalas!

Vaata lisaks veebist Saaremaa Toidufestival!

Vaata, kus täpsemalt festival toimub:

Pärnu Kohvikute Nädal

Pärnu Kohvikute Nädal toimub 7.-15. oktoober 2017. Osalevad kohvikud pakuvad kohvikute nädalal salatist, desserdist ja tassist teest või kohvist koosnevat einet hinnaga 7 eurot. Eripakkumine on saadaval kohviku avamisest kuni sulgemiseni.

Igaks päevaks piiratud arv eripakkumisi. Selleks, et saaksite oma meelepärast menüüd sobival ajal nautida, soovitame broneerida koha kohvikusse meili või telefoni teel vähemalt 1 tund enne saabumist.

Vaata lisaks veebist Pärnu Kohvikute Nädal!

Vaata, kus täpsemalt festival toimub:

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid