Aga hoolimata Eesti kliimast, kus elava tulega kamin on äärmiselt südantsoojendav nähtus vähemalt üheksal kuul aastast (ja rõskematel suveõhtutel ka), suutsin ma Tallinna ja lähiümbruse söögikohtadele mõtlema hakates esimese hooga kaardistada umbes neli kaminaga kohta. Neli? Palun öelge, et neid on veel ja rohkem!

Need neli, mis mulle meelde tulid (kus on kõik hästi söögi, teeninduse ja interjööriga, pluss siis see elav tuli) on Kohalik Uues Maailmas, Kalevi Jahtklubi restoran Pirital, Noa Meriväljal ja Jussi Õlletuba Viimsis (see viimane on muidugi tegelikult lati alt läbijooksmine, kamina ees teed juua võib seal küll, aga muus ma pole väga kindel).

Ja siis on veel see nüanss, et kui Kohalikus on kaminas peaaegu kogu aeg tuli, siis üks teine koht lubas kaminas puid põletama hakata umbes detsembrist. Või jaanuarist. Seriously? See lisab nii palju õdusust ja lisaväärtust, tõmbab inimesi kauemaks jääma ja rohkem tagasi... aga noh, kes tahakski liiga palju külastajaid ja kõike, mida see endaga kaasa toob (tulud, kasum jne). :)

Õnneks on töökorras kaminatega kodusid rohkem, aga ikkagi võiks olukord restoranimaastikul ka paraneda. Ruttu.

Pikemal järelemõtlemisel ja erinevate asjatundjatega konsulteerides sai nimekirja tunduvalt küll pikendatud:

- Sõprade abiga meenusid veel mõned:
- Gloria Veinikelder
- Kloostri Ait
- Leib Resto & Aed
- NoKu
- Pai
- Controvento
- Kadriorg
- Mimosa
- Viimsis Coccodrillo
- Pärnus Kolhethi"

Head lugejad, saatke meile palun veel infot söögiasutuste kohta, kus saab talvel mõnusalt kamina ees aega veeta! Kirjutage oma mõtted loo kommentaariumisse!

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid