„Tallinna gurmaanidele pakume viiekäigulist einet, mis koosneb Läti kööki kõige paremini iseloomustavatest hooajalistest toodetest. Tallinnasse toodud toiduvalik koosneb sügis- ja talvetoodetest ning mõlema aastaaja puhul valime välja kolm kõige eriomasemat loodusandi. Sel hooajal leiate toiduvalikust Riias populaarse põdraliha, eriliselt valmistatud kõrvitsa, koorese meepiruka ja pärnajäätise ning ka muud kulinaariašedöövrid,” rääkis peakokk Mārtiņš Sirmais, Riia restoranide tippkolmikusse kuuluva restorani „3 pavāru restorāns” ning ka uue, kuid juba ülipopulaarse restorani „Restaurant 3” omanik.

Viimastel aastatel tuleb Riiga järjest rohkem turiste, kes on uute maitseelamuste otsingutel.

„Oleme linna külalistelt saanud meie restoranides valitseva hinna ja kvaliteedi suhte eest palju komplimente. Tallinnas toimuv gurmeefestival kutsub iga huvilist Riiga väikesele, kasvõi ühepäevasele gurmeereisile ning lähenemas on jõulud, mil lisaks restoranidele ootab Riia külalisi ka laiaulatuslik kultuuri- ja meelelahutusprogramm,” märgib Riia turismiarendusameti (RTAB) juhatuse liige Vita Jermoloviča.

Riia restorane ja Läti peakokkasid hinnatakse kõrgelt ka mujal maailmas, nad osalevad regulaarselt rahvusvahelistel konkurssidel ja koolitustel. Läti kokkade klubi kutseliit teeb aktiivselt tööd selleks, et avada Lätis maailma kuulsaim ja olulisim kulinaariaekspertide liikumise Bocuse d’Or akadeemia, mis võimaldaks veelgi tugevamalt Läti nime maailma parimate gastronoomia piirkondade kaardile kinnitada.


Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid