Tunnustatud hambaarst lisab olulise fakti, soovitades juba nooruses õiges koguses kaltsiumit tarbida, et pääseda hilisemas eas luuhõrenemisest ja kehvadest hammastest.

Piimas on mitmeid hammastele olulisi ained

Piim sisaldab lisaks kaltsiumile ka erinevaid valkusid ja fosforit. Fosfor on vajalik hammaste kasvu ja tugevnemise jaoks. Piimas sisalduvad valgud on aga kõikide organismide ehitamiseks ja nende funktsioneerimiseks vajalike aminohapete allikas. Piima mitmekesine mikroelementide sisaldus tagab organismi erinevate rakkude normaalse arenemise, mis peegeldub lisaks küünte, juuste ja naha tervisele, ka hammaste heas olukorras.

Eriti kasulik toit on piimatoodetest nimelt juust, sest see kaitseb hambaid söömisel tekkiva happe eest, mis lagundab hambaid. „Pärast põhiroa lõpetamist soovitan tarbida just kõvasid juuste. Lisaks kahjuliku happe tõrjumisele, pakuvad need hammastele ka tarvilikku närimist - viibides suus pikemat aega, stimuleerib juust sülje eritumist, mis aitab hammastelt toiduosakesi eemaldada,“ selgitab Marek Vink piimatoodete häid mõjusid hammastele.

Et auke oleks vähem

Lõpetuseks lisab hambaarst tõsiasja, mis ehk tundub paljudele üllatav, aga enamusele üks olulisemaid asju, kui hammastest rääkida. „Piimavalk koos kaltsiumi ja fosfaadiga hoiab ära hammaste kõvakudede pehmenemise, mis juhtub, kui suhkrut ja magusat tarbida,“ lisab Vink. Ja lisab teada-tuntud tõe, mida saab igaüks järgida - selleks, et hambad püsiksid terved, tuleks näksida võimalikult harva ning toidukordade vahel kustutada janu puhta veega.