Täpsemalt alustab Rimi pärast jaanipäeva kahe unikaalse projektiga, kus partneriks on pakendite korduvkasutusega tegelev ettevõte Ringo. Esimese projekti puhul hakatakse valmistoiduletis ja joogiautomaadi juures pakkuma korduspakendit, millesse tarbija saab ise toitu kaasa pakkida. Teise projekti puhul on võetud kampa ka kaheksa toidutootjat, kes on oma tooted juba enne poeletile jõudmist pakendanud korduvkasutatavasse panditaarasse.

„Inimene maksab toote eest pandi võrra rohkem, kuid saab selle raha pakendi tagastamisel tagasi. Täpselt sama moodi nagu täna pudelipandi puhul, meie aga tegeleme toidupakenditega. Oleme küll turul olnud vähe aega, kuid huvi meie tegevuse vastu on kasvanud meeletu kiirusega, sest inimesed mõistavad pakenditeemalist olukorda. Lisaks oleme teinud nutitelefoni abil pandihalduse ja pakendite tagastamise väga lihtsaks,“ selgitab Ringo arendusprojektide juht Janek Maar.

Ringo pakendite pant on 50 senti, klient saab selle aga tagasi, kui skannib telefoniga pakendil olevat QR-koodi ja pakend jõuab mõnda Ringo kogumiskasti, mida Tallinnas on juba üle saja viiekümne. Bufeeleti valmistoidupiloot toimub kolmes super-Rimis ja toidutootjate piloot kahes hyper-Rimis. Kui pilootprojektid on edukad, levitakse lisaks Tallinnale kiiresti ka mujale Eestisse.

Toidupoe tagatoas tuhnisid pakendites sorteerides Rimi formaadijuht Jelena Litvinovitš, pakendite korduskasutusega tegeleva Ringo arendusprojektide juht Janek Maar ja saadet juhtinud toiduajakirjanik Martin Hanson. Veel räägiti saates seadustest, naabritest parem olemisest ja sellest, kuidas pakendiringlus päästab maailma.

Kuula järjekordset podcast’i „Toidupoe tagatoas“ salvestust siit:

1x
00:00

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid