Lasteaiad ja kool otsustavad ise, millal kartuli maha panevad, aga kindlasti pannakse need maha enne mai lõppu. Suve jooksul saavad lapsed jälgida kartuli kasvamist ja õitsemist ning seda väetada ja hooldada. Septembris võetakse kartul üles ning lapsed saavad enda kasvatatud kartulit süüa.

Tartu koolilaste kartulivaod "Jõgeva kollase" jaoks aetakse Tartu Kaubamaja ja Vanemuise vahelisse parki ja sinna samasse rajatakse ka kaunvilja peenrad.

Üle Eesti panevad kartuli maha 86 lasteaeda. Igasse osalevasse lasteaeda saadetakse kasvatuskomplekt, milles on kasvatuskast, muld, väetis, seemnekartul "Tiina" ja juhend. Projekti eesmärk on, et lapsed saavad käed mulda pista ja oma silmaga jälgida, kuidas kasvab toidulaual niivõrd sageli esinev köögivili nagu kartul.

Kartulijook

Siin kohal idee kodumaistele kartulikasvatajatele. Kaerajoogid, tehke riiulitel ruumi! Uus tegija on saabunud! Kartulijook eelarvet ei kurna ja toorainet jagub küllaga. Jääb üle ainult oodata, millal esimene eestimaine kartulijook välja ilmub. Kes soovib ega jõua oodata, võib seda ka ise proovida valmistada. Rootsi tootja Dug valmistab kartulijooki näiteks kuumutatud kartulist, veest, rapsiõlist ja hernevalgupulbrist jms.

Kartulijook

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid