Selleks, et kiluleib ikka korralikult üles pildistatud saaks ja Instagramis viisakalt südameid koguks, vaata üle ka meie praktiline õppevideo: VIDEO | Vaata, kuidas kiluvõileivast ja tordist sotsiaalmeediat hullutavaid pilte teha

Kilu sobib suurepäraselt ka tordi sisse. See kodujuustu ja hernekreemiga tort võtab küll kõikidel külalistel suud ammuli. Pisut llihtsama, aga maitse poolest vägagi võrdväärse kilutordi leiad siit.

Või siis hoopis räimevorm — kerge ja kasulik, maitse lahe ja mahe. Ettevalmistused saavad tehtud vaid 5 minutiga ja ahjus küpseb vorm vaevata. Tõeline mugavustoit.

Ükski klassikaline pikalaua­menüü Eesti moodi ei oleks täiuslik, kui seal ei oleks oma koha leidnud heeringas: teki all, marineeritult, rollmopsikestena, vahel töllerdab ta seal süldina või segatuna rosoljesse või kasukasse. Kui aga pidupäev läbi, siis saab heeringast valmistada veel nii mõndagi head. Seda teeme me kõik: mõnusat soolakat hapukoorekastet soolaheeringa ja värske kartuli kõrvale, mõnes külas on veel au sees teha heeringavormi, heeringakastet või ka heeringasuppi.. Seekord pakume pisut edevamaid ampse: soolaheeringa ja vürtsi­kilu tartar sügavkülmu­tatud munakollasega ja sojamarinaadis heeringas ingveri ja tšilliga

Kartulist ei saa üle ega ümber ja millal siis veel mulgiputru aukohale tõsta kui mitte homme! Pisut pidulikumalt saab mulgiputru serveerida näiteks kroketite näol.

Lihahimulistele aga võiks lauale panna marineeritud sealiha, tomatikastmega veisekeele või hoopis ühe korraliku lihaprae. Vaata: 7 imelist eesti rooga.

Koogid olgu seekord rukkijahused, sest mis see muu ikka kodumaa hõngu paremini magusalaual edasi anda suudab. Pakume mustikakooki, purukooki kohupiimaga ning šokolaadikooki — ühisnimetaja meie oma rahvuslik aare rukkijahu.

Kodune ja igapäevane leib ­maitseb magusalt. Kui määrid soojale ­leivakäärule värsket võid, kosutab see tühjaks kulutatud keha ­kiiresti. Magustoiduna pakub leib meile pidulikult erilist elamust, mida me ­põhjamaa köögina võiksime palju enam esile upitada. Vaata retsepte!

Ja mis pidu see ilma kamata olla saab? Ega saagi, eks! Vaata magustoite, milles peaosa mängib meie oma armas kama. Kas teadsid, et kama sobib nii hästi ka makroonide sisse?