Eriti hoolas tuleb olla gaasigrillide puhul. Gaasilekke kontrollimiseks sega võrdsetes osades vett ja nõudepesuvahendit ning määri sellega kõik ühenduskohad ja voolikud. Seejärel lülita gaas sisse. Kui seebist hakkavad tekkima suured mullid, on see märk voolikus olevatest väikestest aukudest või nõrkadest ühenduskohtadest.

Kui grillil esineb probleeme, siis ära hakka neid ise parandama, vaid kontakteeru spetsialistiga, kes seda oskab. Katkise grilli kasutamisel võid seada ohtu iseenda ja ka teised ümberviibivad inimesed. Uue grilli puhul tutvu enne kasutamist kindlasti kasutusjuhendiga ja ohutusnõuetega. Pea meeles, et grilli tuleb ka regulaarselt puhastada, et selle pinnale ei koguneks rasv, mis on soodne pind soovimatu tule tekkimiseks.

Kus on turvaline grillida?

Grill peab olema ohutus kauguses majast, garaažist, rõdust, kergesti süttivatest materjalidest ja kuivanud taimedest. Lahtise leegiga grilli puhul on see vahemaa vähemalt 5 meetrit, söegrillil aga minimaalselt 2 meetrit. Veendu, et grill asetseks ka stabiilsel pinnasel. Kõikuv grill võib kergest ümber minna ja kujutab seetõttu endast suurt tuleohtu.

Kindlasti ei tohi grillida siseruumis. Lisaks tulele, eraldub grillides vingugaasi, mis ebapiisava õhutusega ruumis võib olla surmav nii loomadele kui inimestele. Kortermaja juures grillimise puhul tuleb arvestada ka naabritega ning maja ühisalal grillimine tuleb kooskõlastada korteriühistuga.

Grilli süütamine ja sellel küpsetamine

Grilli süütamiseks tohib kasutada ainult spetsiaalselt selleks mõeldud süütevedelikke. Grilli süütamisel ei tohi kasutada tuleohtlikke vedelikke, näiteks bensiini, atsetooni jne, kuna need võivad tekitada plahvatuse, mis võib põhjustada raskeid põletusi. Leekidest peab eemal hoidma ka alkohoolseid jooke.

Valage süütevedelikku küttematerjalile ning oodake, kuni see imendub. Seejärel süüdake küttematerjal ettevaatlikult, soovitatavalt kasutades pikki tuletikke. Samuti pidage meeles, et süütevedelikku ei tohi valada juurde juba põlevale grillile. Gaasigrilli puhul ava grilli kaas süütamise ajal, et gaas ei koguneks kaane alla. Kui on kaas kinni võib süütamisel tulejuga lennata vastu süütaja nägu ja põletushaavu tekitada.

Suuremate leekide ohjamiseks hoia käeulatuses veega täidetud pritsi või ämbrit veega. Tublil grillijal peaks ka mõne sammu kaugusel olema tulekustuti ning teadmised, kuidas seda vajadusel kasutada.

Kokal ei tohi kindlasti olla pikki lohvakaid varrukaid, lehvivate hõlmadega jakki ega teisi riideesemeid, mis kergelt tuld võivad võtta. Liha ja kala grillimiseks tuleb aga kasutada ette nähtud pikkade vartega köögiriistu.

Ära jäta grilli järelevalveta!

Leekide leviala ja suurus kahekordistuvad iga minutiga. Seega on eriti oluline teha kõik ettevalmistused enne tule süütamist, et ei tekiks vajadust isegi minutiks tuppa minna.

Tihti on grillimise juures ka väikesed lapsed, kellel tuleb kindlasti silma peal hoida ja võimalikult palju selgitada tulega kaasnevaid ohte. Tähelepanu peaks pöörama sellele, et lapsed ei läheneks grillile ega mängiks selle läheduses. Samuti ei tohi lastel lubada grilli süütamises osaleda või usaldada neile grilli valvamist ka vanemate juuresolekul.

Kuna grill on ka pärast kasutamist pikalt tuline, siis ei tohiks seda kuuri või garaaži viia enne täielikku jahtumist.

Mida teha õnnetuse korral?

Tuleõnnetuse puhkemiseks piisab vaid hetkest ja tuli levib tohutu kiirusega. Kui tulekustuti kasutamine ei ole meeles ja tuli on juba grillist välja levinud, tuleb helistada hädaabinumbrile 112.

Rohkem infot tuleohutuse kohta leiad veebilehelt www.kodutuleohutuks.ee.

Et grillil saaks valmis maailma maitsvaimad road, telli endale mais ilmuv Oma Maitse eriajakiri Grill. Kõikide ettetellijate vahel loosime välja unistuste grilli Big Green Egg Mini Max. Uuri lisa: omamaitse.ee/grill