2. Tee kraanikauss korda. Täpselt sama lihtne — puhastusvahend peale, lapiga üle ja tehtud ongi. Kui kraanikausi põhja jäävad toidujäänused, tekib sinna ülikiiresti bakteripesa, nii et kraanikausi võiksid ikkagi igal õhtul korra üle pesta.

3. Tee nõudepesumasin tühjaks. Puhtad nõud tõsta kohe masinast välja ja kappidesse oma kohtadele ära, siis saad järgmised mustad nõud masinasse pista ja ei pea neid kraanikaussi või tööpinnale kuhjama.

4. Puhasta mikrolaineahju sisemus ära. Mida kiiremini sa mikrolaineahjus tekkinud toiduplahvatuse jäägid ära pühid, seda lihtsam su elu homme on! Kõige vastikum töö on kraapida mikrolaineahjust ja tavalisest praeahjust seal mitu päeva kuivanud toidujääke.

5. Pühi puhtaks külmkapi ukse külge kuivanud toidujäätmed ja näpujäljed. Erinevate plekkide ja lägaga koos olev külmikuuks on äärmiselt rõve ja isegi siis, kui kõik muu köögis särab kui prillikivi, jätab see mulje, et selles majas elab tõeline räpakoll. Kohe, kui hapukoor, salatileht või ühepajatoidu jäänus end ukse külge sätib, pühi see ära ja ongi elu puhtam ja lihtsam.

6. Pane asjad kohe õigetele kohtadele tagasi. Mikser, mida kasutasid laupäeval ja mida enne kahte järgmist nädalat kindlasti vaja ei lähe, võib uuesti kappi tagasi minna. Telefoni laadija kuulub elutuppa ja kohvikruusid kappi või riiulisse. Kui teed need lihtsad asjad kohe ära, on sul köögis rohkem ruumi ning puhtam ja rahulikum järgmist toidutegu alustada.

7. Pühi leivapuru laualt ja kastmeplekid pliidilt kohe ära. Nii säästad iseenda vaeva — leivapuru maandub varem või hiljem põrandale, kust sa pead nagunii selle kokku korjama, ning pliidile kuivavad plekid kiiresti külge ja juba homme on sealt neli korda vastikum neid maha nühkida.

8. Pane rätikud kokku või riputa nagisse. Muidu on sul viis pooleldi kasutatud rätikut mööda köögilauda, põrandat, toole ja tööpinda laiali ja siis, kui sul päriselt ühte neist vaja läheb, ei leia sa neid üles.

9. Tõsta tööpinnalt asjad kohe ära. Sea endale eesmärgiks tööpind alati puhas hoida. Nii saad kohe tööle hakata, kui on vaja süüa teha ning kööki sisse astudes ei pea sa jõuetult ohkama, et kõigepealt tuleb koristama hakata.

10. Vaata toolid üle. Kasvõi enne seda, kui sõbrad-sugulased külla tulevad,kontrolli, kas toolid on puhtad, pühi sealt maha sinna tekkinud toiduplekid või pese toolikatted läbi.

Ja kõige lihtsam, aga kõige efektiivsem nõks — vii prügi välja!