Šampanja. Kuigi täna tunneme šampanjat kui ülimalt luksuslikku ja pidulikku jooki, mida tarbime ainult eriti oluliste sündmuste tähistamiseks, ei ole mullijoogil alati nii peen kuulsus olnud. Väidetavalt nägid 17nda sajandi veinitootjad kurja vaeva, et tüütuid mullikesi joogi seest välja saada. Ajaga aga õpiti mulle armastama ning šampanjaga käib alati kaasas muistend, kuidas prantsuse munk Dom Pierre Perignon ideaalse šampanjaretsepti leiutas ning kilkas: "Tulge ruttu! Ma joon taevatähti!" See muidugi ei ole ajalooürikutes kinnitust leidnud, aga muinasjutuna ju ilus küll. Tõele vastab aga see, et Dom Perignon mõtles välja selle, et kork traadiga pudeli külge kinnitada, et vältida selle enneaegset pealt ära hüppamist.

Maisihelbed. Kellogg`s Corn Flakes on maailma kõige tuntum hommikuhelveste bränd, mis sai alguse sellest, et firma asutajad John ja Will Kellogg üritasid head müslit teha. Nad katsetasid maisiga ning avastasid, et maisihelbed krõmpsuvad mõnusalt hamba all ning väikese tootearenduse tulemusena sündis toit, mida tunnevad ja armastavad kõik lapsed üle kogu maailma.

Sinihallitusjuust sündis väidetavalt seetõttu, et üks purjus juustumeister unustas pooleldi näritud leivatüki pikemaks ajaks juustude säilitamise keldrisse. Kui ta leivatüki uuesti üles leidis, oli see loomulikult hallitanud, aga hallitus oli levinud ka juustudele ning muutnud juustud siniseks.

Jääjook. Laste suvine suur lemmik jääjook sündis seetõttu, et limonaadipoe omanik Omar Knedlik oli hädas limpsimasinaga, mis pidevalt rikki läks. Et oma kallist jooki riknemise eest hoida, pistis ta selle sügavkülma. Välja võttes oli jook poolenisti külmunud-jäätunud, aga kliendid jumaldasid seda ja tulid ikka ja jälle tagasi küsima seda jooki, mis oli "pisut kauem külmas olnud."

Jäätisetuutu sündis hetke ajel, kui oli vaja lihtsalt väga kiiresti tegutseda. Aastal 1904 toimus Missouris suur maailmanäitus ja loomulikult pakuti seal ka kausikeste sees jäätist. Aga jäätisemüüjal said kausid ootamatult otsa, niisiis tõttas talle appi Süüriast pärit kaupmees Ernest Hamwi. Hamwi keeras ruttu rulli mõned zalabia`d - krõbedad vahvlilaadsed küpsised, jäätisemüüja tõstis sinna lusikaga jäätise sisse ja päev oli päästetud ning jäätisetuutu leiutatud.

Šokolaaditükkidega küpsiseid tunneb maailma tänu restoraniomaniku proua Wakefieldi ämbrisse astumisele. 1930ndatel püüdis Massachusettsis elav proua küpsiseid teha, aga tal said vajalikud vahendid otsa. Poodi minna polnud mahti, niisiis mõtles proua käigu pealt ja kasutas asenduseks Nestle poolmagusat šokolaadi. Küpsised tulid imemaitsvad! Nestle oli samuti vaimustuses ning ostis proualt õiguse retsept oma toote pakendile kleepida. Proua sai vastutasuks eluaegse varu šokolaadi!

Kartulikrõpsud on kättemaksuroog! Nimelt einestas Cornelius Vanderbil 1853ndal aastal restoranis Moon’s Lake House, mis asub Saratoga Springsis. Kui talle friikartulid toodi, vihastas ta hullupööra ja saatis need tagasi, sest need olevat olnud liiga paksud. Selle peale läks leili kokk George Crum, kes meelega nikerdas valmis nii õhukesed ja nii kõvad kartulid kui vähegi suutis. Kuigi see konkreetne episood on kahtluse alla seatud, on kindel see, et just Moon’s Lake House on restoran, kust kartulikrõpsud oma kuulsust koguma hakkasid.

Tarte Tatin ehk Prantsuse kuulus tagurpidi õunakook on järjekordne eksituse tulemus. Stéphanie and Caroline Tatin toimetasid 1880ndatel Hotel Tatini köögis. Ühel päeval küpsetas Stéphanie jälle õunapirukat, kuid unustas kogemata koogitaina vormi panna. Püüdes päästa, mis veel päästa andis, pani ta taina siis õunte peale ja keeras ahjust välja tulnud koogi tagurpidi taldrikule.

Jogurti ajalugu ei ole küll eriti glamuurne, aga see-eest põnev! Kesk-Aasia karjused säilitasid piima loomamaost valmistatud kotikestes. Juhtus aga, et mõnes kotis andsid looma maos leiduvad head bakterid piimale vunki juurde nii, et piim läks paksuks ja hapuks. Jogurt oli sündinud.