Uhket 16-kihilist vürtsi­kilukreemi, munakreemi ja tumeda rukkileiva torti on lihtne teha – päriselt! Et tordist Pisa torni ei saaks, siis seda ei niisutata (kreemist tulev ­niiskus on piisav) ja kreemides kasutatakse võid, mis ju külmikus taheneb. Laual edevalt kõrguv ­nn kaks ühes tort-lilleseade lõika lahti terava noaga, ja kuna see on nii kõrge, siis olgu viilud õhemat sorti.

Uhke kilutort

Millisele isale ei meeldiks vana hea kasukas? Võid kasukat serveerida ka ühest suurest kausist. Kasuta kindlasti läbipaistvat nõu, et kenad kihid välja paistaksid.

Kihiline peedi-heeringasalat

Peekoniga kartulisalat võlub kõiki sööjaid, eriti on see aga meespere lemmik. Soovi korral võid peekonit salatisse panna rohkemgi.

Kartulisalat peekoniga

See burger on mehiselt toekas – vähem rohelist, rohkem liha. Paraja särtsu annavad tšilliviilud ja terav burgerikaste.

Mehine tšilliburger

Lammas peaks kindlasti vähemalt öö läbi maitsestuma ja olema enne ahjupanekut küüslauguküüntega pikitud. Küpseta lihaga ühel ahjuplaadil ka kartul, porgand, pastinaak ja soovi korral peet-kaalikas. Kes rosmariini ei armasta, saab selle asendada tüümianiga – samuti hea!

Lambapraad ahjuköögiviljadega

Juba jõulune liharull on nii maitsev ja võiks arvata, et selle valmistamine nõuab suurt vaeva ja palju aega. Tegelikult valmib sealiharull vaid 35 minutiga!

Sealiharull praekapsa ja suitsupeekoniga

Magusad, India köögi alustaladeks olevad vürtsid suudavad veiseribidega teha lausa imet. Tulemus on külluslik ja maitserohke, mahlane ja hõrk liha, mis aeglaselt küpsedes muutub nii muredaks ja pehmeks, et liha kukub kontidelt vähimagi vastupanuta.

Magusvürtsine aeglaselt küpsetatud veiseribi

Kui isa armastab Domino küpsiseid, on see kook kindel valik.

Domino tort

Mahlane ja rikkalik mooniseemnerull maitseb tõesti hästi kohvi või teega.

Mahlane mooniseemnerull

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid