Käesoleval sügisel kingib Veski Mati Eesti lasteaedadele täistera rukkileivajahu köömnetega 10 000 leiva küpsetamiseks. Kõik projektis osalejad saavad kingitusele lisaks küpsiste ja kookide valmistamiseks erinevaid Veski Mati küpsetussegusid.

Rukis on Eesti rahvusvili ning tähendab meie rahvale ennekõike igapäevast leiba. Eestis tunti rukist juba 4000 aastat tagasi, kuid omaette kultuurina hakati seda kasvatama 11. sajandil. Leivategemisel tõrjus rukis kõrvale kõik teised teraviljad, kuna suure loodusliku suhkrusisalduse tõttu hapnes rukkitaigen hästi ja leib säilis kaua. Taluperedes küpsetati leiba tavaliselt kord nädalas laupäeviti, olenevalt pere suurusest korraga 6–10 pätsi, millest igaüks kaalus 2–5 kg.

Oktoober on aga rahvusvaheline pudrukuu ja selle raames toetab Veski Mati lisaks leiva tarbimisele ka kõigi teiste teraviljatoodete, eriti tervisliku pudru, söömist.

Kuidas valmib täistera jahust köömnetega leib?

Lisa jahusegule pärmi, toasooja vett, soovi korral mett, pähkleid või seemneid, sõtku korralikult läbi ja jäta kerkima. Küpseta 200°C juures 40-45 minutit. Peale valmimist lase leival puhata niiske rätiku all. Nii lihtne see ongi. Sobib küpsetamiseks ka koduses leivaküpsetusahjus.

Veski Mati kingib Eesti lasteaedadele sügisel 10 000 täisteraleiba
Foto: Arvi Kriis
Maitsed.ee