Tippkokk Dmitri Rooz võistleb täna Lyonis kokkade MMiks nimetatud gastronoomiavõistlusel Bocuse d'Or. Ühe võistlustöö pakub Rooz aga unikaalselt Eestis 3D prinditud kandikult, mille välimust hoiti kuni viimase minutini saladuses.

Dmitri Roozi ja tema meeskonna loodud võistlustöö on pühendatud saabuvale Eesti 100. juubeliaastale ja seda iseloomustab läbiva joonena 100% pühendumist, 100% koostööd, 100% kvaliteeti, 100% asustust tooraine vastu. Samuti kasutatakse töö esitlemisel 100% Eesti kunstnike loomingut.

Võistlustöö esitlemiseks loodav kandik valmib Eesti Kunstiakadeemia seppade poolt. Kandikuelementide loomiseks kasutatakse innovaatilist CAD/CAM tehnoloogiat (kompuuterjuhitud pingid disaini loomiseks) ning laserlõike tehnoloogiat esemente vormimiseks (lehtmaterjalist, mis koosneb vasesulamist).

Võistluskandiku tooraine – Bresse’i kana ja koorikloomad

Võistluskandikul tuleb kunstipäraselt ja omanäoliselt esitleda soe roog 14 inimesele (kandikul 12 portsjonit ja 2 taldrikul). 12 rooga läheb maitsekohtunikule hindamiseks, 1 aužüriile maitsimiseks ja 1 ametlikule fotograafile pildistamiseks.

Selle aasta põhitooraine on Bresse’i kana ja koorikloomad (valikus on erinevad, Eesti kandidaat kasutab vähke). Tooraine valik tuleneb samuti juubeliaastast ja pühendatud Prantsuse rahvuslikule roale. Bresse’i kana (tuleneb piirkonna nimetusest) on Prantsuse kanatõug, kelle kasvatamisel ja toitmisel on ranged reeglid. Näiteks toidetakse kanu eranditult Bresse’i piirkonnas kasvatatud teravilja ja piimatoodetega ning iga kana jaoks peab olema vähemalt 10 ruutmeetrit pinda, kust ta leiab täiendavat toitu vihmausside, putukate ja taimede näol.

Kanaroa tarvis võtab Rooz Eestist kaasa näiteks: värske till, mürklid, Peipsi sibul, Vana Tallinna liköör, ürdid, Tori Jõesuu õunasiider, farmi munad ja Eesti või. Treeninguteks on kandidaat tellinud Prantsusmaalt samuti Bresse ́i kanast, neid on ta kasutanud ca 100 tükki.

Oma Maitse