Eile toimunud Bocuse d’Or kokkade võistluse Eesti eelvooru võitis Dmitri Rooz restoranist Farm, teise ja kolmanda koha said vastavalt Dmitri Fjodorov ja Pavel Gurjanov restoranist Cru. Parima abikoka tiitli sai samuti Roozi commis Vladislav Borovik. Vaata, milliseid suurepäraseid roogi kõik võistlejad žüriile pakkusid!

Eile võtsid raske teekonna jalge alla pääsemaks Bocuse d'Or lõppvõistlusele viis Eesti absoluutset tippu: Restoranist Cru Dmitri Fjodorov ja Pavel Gurjanov, restoranist Farm Dmitri Rooz, restoranist Piparmünt Vladimir Upeniek ja Taigo Lepik presidendi kantseleist.

Valikus on kolm meest kellel on taskus Eesti Aasta Koka tiitel, neist kaks on ka varem abikokana sellel suurel võistlusel osalenud. Võistluse võtab taas jalge alla ka mees, kes on juba korra Eestit selle võistlusel esindanud.

Vaata žüriile pakutud liharoogi

Serveerida tuleb alati kaks toitu - liha ja kala. Nõuetes on kirjas, et kalaroog serveeritakse taldrikul ja liharoog serveeritakse unikaalselt kujundatud kandikul. Kalavalikus on laual forell ja sinimerekarbid, lihast aga vutt. Juurviljaks seller ja teised omal valikul liha ning kalaga sobivad toorained.

Vaata žüriile pakutud kalaroogi

Esimest korda kutsuti Eesti Bocuse d'Or'l osalema sellel maailma enim jälgitud kokandusvõistlusel 2008. aastal. 2009. aasta lõppvõistlusel sai Eesti 15. koha (Vladislav Djatšuk), kaks aastat hiljem me lõppvõistlusele ei jõudnud (Dmitri Rooz), 2013. aastal (Heidi Pinnak) ja 2015. aastal (Dmitri Haljukov) saavutasime aga 14. koha.

Oma Maitse