Kuritegeliku maailma kuningad ja tsaarid on aegade algusest olnud maffia või ühendatud kuritegevuse bossid, kes oma stiilsuse, kuid ka julmusega on hoidnud maailma endal peos. Vaadates neid vahel müütiliseks kirjutatud või lavsastatud tegelasi aga inimlikumast vaatenurgast, tuleb vaadata ka nende toidulauda - mida nad sõid, mida eelistasid juua!

Paljude jaoks on organiseeritud kuritegevus saanud õige tähenduse filmidest ja telesarjadest. Filmid nagu "Ristiisa" ja "Sopranod" on raiutud kivisse kui popkultuuri vaatamisväärusesed. Tänapäeval kuuluvad targa mehe leksikoni sõnad - Consigliere, Capo ja La Cosa Nostra.

Loomulikult on üheks peamiseks ühisjooneks maffia lugude ja filmide vahel toit. Kuulsad stseenid filmist "Goodfellas", kus Paul Sorvino lõigub žiletiga küüslauku või suured ühised pereõhtusöögid seriaalist "Sopranod".

Aga mis toidud maffiabossidele teglikult meeldisid? Kas see oli midagi enamat kui stereotüüpne maailmakuulus Chianti vein ja lihtsakoelised makaronid või hoopis midagi muud? All on kirjeldus viie maffiapealiku lemmiktoitudest.

KingitusOma Maitse