Jaapani pealinn on taas maailma kõige Michelini-tärnide rikkam, kokku kasvas 2018. aastaks Tokyo einelate tärnide hulk 227 autasult 234ni. See pole üllatav, sest Michelini-tärne jagava kuulsa autokummitootja osakond eelistab juba aastaid Prantsuse ja Jaapani restorane.

Ühtegi uut kolmatärni restorani 2018. aastal linnale juurde ei tulnud, kõik 12 maksimaalselt pärjatud einekohta säilitasid oma tärnid. Nende hulgas ka maailmakuulsad restoranid nagu sushi meka Sukiyabashi Jiro ja Prantsuse gastronoomia süda Tõusva Päikese Maal ehk restoran Joel Robuchon. Viis restorani said aga juurde oma teise tärni, kasvatades tärniduode omanike koguhulga 56ni, vahendab Eater.com.

23 restorani tõusid aga uhiuutena ühe Michelini-tärni omanike hulka, ühetärniseid einelaid on Tokyos nüüd 166. Uute tipprestoranide hulka pääses viis sushikohta, viis Prantsuse restorani, neli Itaalia bistrood ja kolm Hiina restorani. Kahjuks ei saanud autasusid juurde ükski Jaapani gastronoomia alustala ehk ramenit pakkuv restoran.

USA endine president einetamas maailmakuulsas sushirestoranis Sukiyabashi Jiro.

Maitsed.ee