Kolm Soome autorit panid kokku raamatu, mille toidud valmisid 19 erineva sauna kerisekuumuses, kuid paljud neist retseptidest on koostatud lihtsa suvekodu võimalusi arvestades ja mõnesid võib kohe käeolevate pühade ajal proovida ahjus valmistada.

Mõnusa saunaõhtuga käib kokku paras suutäis maitsvat sööki, mis ei koorma keha ning mille valmistamiseks ei kulu palju aega. See on unustamatu retk soome sauna ja keriseroogade maailma, mis viib lugeja üle kuue tuhande kilomeetri pikkusele leilist saadetud teekonnale - külmavärinaid tekitavalt kaunist jääsaunast tahmunud suitsusaunadesse.

Jõulusaun on igivana Soome traditsioon. Ennevanasti usuti, et saunalaval peab hiirvaikselt olema, muidu tulevad suvel sääsed kallale. Saunas on vanasti ka jõuluroogi valmistatud ja kui Soome jõulutraditsiooni jõudis 1940. aastatel jõulusingi valmistamine, keedeti sinki mitmes majapidamises just sauna suures müüripajas.

SPINATI-JUUSTUTÄIDISEGA SEAFILEE

600 g sisefileed (1 terve filee)
soola
musta pipart
TÄIDIS
20 g võid
100 g spinatit
150 g riivitud Emmentali juustu
2½ dl sibulamaitselist köögikoort
musta pipart

Eemalda seafileest kelmed. Lõika õhukese noaga filee otstest alates pikisuunas lõige nii, et see ei läbista liha, vaid tekib tasku täidise jaoks. Hõõru lihale soola ja musta pipart. Pane tulekindlale pannile või potti tükk võid ja prae värsket spinatit, kuni see kokku tõmbub. Pane spinat lõikelaualae ja peenesta. Lisa pannile peenestatud spinat, riivitud juust ja köögikoor. Tõsta spinatisegu köögipritsi ja vajuta ettevaatlikult filee sisse. Ülejäänud täidise võid määrida lihale. Pane filee tulekindlasse vormi ja küpseta saunaahjus sütel.

"SAUNAKOKARAAMAT: Toidud ja meeleolud kerise soojuses"
Katariina Vuori, Janne Pekkala, Vesa Ranta

Valdkond: Toidukirjandus
Ilmumisaasta: 2015
Mõõdud: 170x240
Väljaandja: Pegasus

Raamat on saadaval Apollo poodides!

Maitsed.ee