Dinner in the Sky taevarestoran avab hooaja 15. juulil, keskendudes sel aastal Eesti saarte toidukultuuri eripärade tutvustamisele. Külalised saavad 50 meetri kõrgusel restoraniplatvormil mekkida Hiiumaa Ungru Resto, Saaremaa Egoismi ja Prangli Saare-resto roogasid.

“Oleme Dinner in the Sky’ga teinud peaaegu tiiru ümber maakera, tutvustanud maailmakuulsaid Michelini-tärniga pärjatud kokkasid ja jõudnud ringiga tagasi Eestisse. Eesti toidukultuuris on nii mõndagi avastada ja paljugi üle uhke olla,” rõõmustab Dinner in the Sky eestvedaja Risto Meigas Eesti ehedate maitsete üle.

Meigase sõnul tehti valik saarerestoranide hulgast sedasi, et oleksid esindatud erinevad saared ning nende toitude mitmekesisus võimalikult hästi välja tuleks.

“Õige atmosfääri loob vahetu merelähedus ning imeline vaade Tallinna lahele, kus hea ilma korral avaneb vaade isegi üle saarte,” kirjeldab Meigas taevarestorani kogemust.


Dinner in the Sky 2017
Foto: Ardo Saks / www.vabaaeg.eu, Ardo Säks

Hiiumaalt, Saaremalt ja Pranglilt pärit külalisrestoranid lubavad esindada oma saart väärikalt ning pakkuda Tallinna taeva all parimat valikut oma kandi maitsetest.

Hiiumaa restorani Ungru Resto peakokk Andrus Talvari loetleb Hiiumaa maitseteks kadaka, lamba, kala ja veise ning kavatseb neid taevalaotuses pakkuda erilises soul-food võtmes.

“Meil on hea meel tõsta hiidlaste maitsed Dinner in the Sky raames uutesse kõrgustesse,” suhtub Andrus Talvari eelseisvasse kogemusse meeldiva ootusärevusega.

Dinner in the Sky ainulaadne restoran avab külastajatele uksed Merepäevade raames Tallinna Vanasadamas 15.-21. juulil.

Promo 2Oma Maitse