Pannkoogid on ja jäävad, selles lihtsas, samas toitvas toidus on rõõmu ja hoolimist ning armastust oma inimeste vastu. Mille muuga seletada seda, kui hommikuse pannkoogi küpsetamise lõhnade peale ärkavad riburada kõik su pereliikmed ja juba poolel teel kööki uniselt rõõmustatakse, et täna saab pannkooke! Või sedagi, et oma kõige kallimatega pannkooke süües on lihtsalt nii soe olla. Neid saab teha mitut moodi — õhukesi ja pakse, soolaseid ja magusaid, pannil ja isegi ahjus. Siinses valikuski on kõike.

Pannkoogitainas — mida pead teadma?

Pannkookide põhitainas kasutatakse muna, nisujahu ja piima. Parim tulemus sünnib siis, kui lasete tainal enne praadima asumist 30 min seista, siis on tärklisel aega paisuda ning see vähendab taina jahust maitset. Kui tainas seismise ajal paisub ja su soov on teha õhukesi pannkooke, siis lisa veidi piima. Tainas võib seista ka mitu tundi, kui see hakkab settima, tuleb seda aga segada, ent hea oleks, kui ta ei seisaks üle 6 tunni, nii võib tainas käärima minna. Et koogid panni külge kinni ei jääks, kontrolli iga kord enne taina pannile panekut, et pann oleks piisavalt kuum.

Kuigi enamasti küpsetame nii õhukesi kui ka pakse pannkooke ühel ja samal pannil, tulevad parimad õhukesed pannkoogid raske, madala serva ja paksu põhjaga pannil — tänu madalale servale on õhukesi pannkooke lihtne ringi keerata ja pärast valmimist pannilt taldrikule libistada. Paksude pannkookide küpsetamiseks sobib ka lame ahjuplaat (ümmargune või nelinurkne paksu põhjaga ahjuplaat, mida saab kuumutada kõrge temperatuurini). Pannkookide küpsetamisel peab pann olema kuum ja küpsemiseks kasuta rapsi- või päevalilleõli.

Pannkookide säilitamine

Et pannkooke säilitada mitu tundi või üle öö, aseta nende vahele rasvakindel paber ja keera pannkoogikuhi fooliumisse, nii saab neid ka üles soojendada. Samal viisil sissemähituna võib pannkooke ka külmutada. Sulata külmkapis mitu tundi või üle öö.

Eri sorti pannkookide põhiretseptide lugemiseks liigu noolega järgmisele lehele või kliki sisukorral!

PromoOma Maitse