Norra telekanal TV2 saatis kahe tootja rohelist teed sisaldavad teekotid Eurofinsi laboratooriumisse analüüsimisele ning tulemused olid üllatavad. Ühe teekoti sisus oli suhkrut 5% ning teises koguni 20%, kuigi pakendil ei olnud toote suhkrusisaldusest sõnagi.

Põhjanaabrite väljaande sõnul müüakse mõlemat toodet ka Soomes. 20% suhkrusisaldusega oli Twiningsi tee Green Tea & Lemon (roheline tee ja sidrun), 5% suhkrut (testi kohaselt roosuhkrut) oli Liptoni tootes Green Tea Indonesian Sencha Tradition (roheline tee, Indoneesia sencha traditsiooniline), vahendab Telegram.ee.

Twinings ei soostunud andma Norra TV2-le intervjuud, ent e-postiga saadetud kirjas tõdeti, et nende endi testide kohaselt sisaldasid teekotid 10% suhkrut. Firma esindaja sõnas, et suhkru sisaldust ei märgitud pakendile seetõttu, et see on mõeldud vaid sidruni maitse esiletoomiseks.

Tretil lähimatesse kauplustesse tuvastas Telegrami toimetus eelmainitud Liptoni toote, Twiningsi konkreetne sort hetkel silma ei hakanud. Nüüd jääb üle vaid Eestis müüdavatele teesortidele sarnane suhkrutest teha ja meil ei oleks midagi selle vastu, kui mõni suuremate võimalustega peavoolumeedia väljaanne selle ülesande enda kanda võtaks.

Uudis tuli ilmsiks küll juba märtsis 2014, kuid siiani ei ole see saanud suuremat kõlapinda.

PromoOma Maitse