Kuigi eluks vajalike toitainete parimaks allikaks on täisväärtuslik toit, aitab siinsetel laiuskraadidel toidulisandite tarbimine immuunsüsteemi tugevana hoidmisele oluliselt kaasa. Eestlastele vajalikke toidulisandeid aitab valida Eesti Toitumisnõustajate Ühenduse liige Jane Maastik.

Enne sammude apteeki või kauplusesse seadmist tuleks meeles pidada, et toidulisandid ei asenda tasakaalustatud toitumist ja tervislikke eluviise, seepärast ei tohiks nende tarbimisega liiale minna. Eesti Toitumisnõustajate Ühenduse liige Jane Maastik paneb inimestele südamele, et liigne toidulisandite tarbimine võib osutuda tervisele kahjulikuks ning seepärast tuleks enne hoolega läbi mõelda, mis on konkreetne eesmärk, vahendab Tervisliktoitumine.ee.

„Tervetel inimestel ei pruugi tervisliku toitumise korral toitainepuudust tekkida. Pigem võivad toidulisandeid vajada inimesed, kellel on mingil põhjusel mõnede toitainete vajadus suurenenud või nende imendumine häiritud,“ selgitab toitumisnõustaja Jane Maastik ja toob eraldi välja selliste gruppidena rasedad, sportlased, taimetoitlased ja need, kel stress või haigusest taastumine käsil.

Samuti rõhutab toitumisspetsialist, et tihti tehakse pere peale üks otsus, millist toidulisandit võtta, kuid silmas tuleks pidada, et sama preparaat ei pruugi alati kõigile pereliikmetele sobida. „Kõik lisandid ei sobi rasedatele, lastele või on inimene lihtsalt tundlik mõne koostisosa suhtes, mistõttu tuleb valida teine lisand,“ ütleb Maastik.

PromoOma Maitse