Eelmisel nädalal uurisime Tallinna parimaid piknikukohti ning usun, et paljudel tekkis suur soov kohe õue sööma lipata. Kuid lisaks sellele, kus õues süüa, põrkame kohe ka küsimuse otsa, et mida õues süüa? Pakume välja kuus toitu, mida piknikulauale tõstes ei jää nälga ega piinlikusse olukorda.

Piknik ehk õues söömine on oma olemuselt äärmiselt dünaamiline viis einestada, lõbutseda ning ka lõõgastuseks pokaal veinivett juua. Piknikuteki võib laotada praktiliselt igale poole, kuhu hing ihaldab, ning ettevalmistatud söögid-joogid lubavad õuessöömist harrastada nii lõunapausina, õhtuse ajaveetmise või hommikueinena.

See, mida piknikukorvi toidu- ja joogipooliseks panna, on äärmiselt individuaalne ning sõltub sellest, kellega sööma asutakse, kui palju on osalejaid ning kui palju on viitsimist ettevalmistusi teha. Kuid üldiselt oodatakse piknikult ikka kartulisalatit, võileibu, külmi lihalõike, kodusvalmistatud limonaadi, mõnda head kooki ja pudelit kihisevaga.

Piknik on edukas nii siis, kui laiali laotatakse kolmekäiguline gurmeesöök, kuid ka siis, kui valikus on vaid paar võileiba või koogiviilud kohviga. Oluline on minna loodusesse, õue ning nautida kahte elus olulisemat asja: head sööki ja jooki ning kaasa kutsutud seltskonda. Pikniku puhul on äärmiselt oluline ka see, et see einetamisvorm lausa nõuab, et peale kehakinnitamist ning peenemate jookidega meele lahutamist toimub pikutamine. Pikutamine, kas vestluse, hea raamatu või unistuste keskel.

Kui veel pole jõudnud valida seda ainsat ja kõige õigemat kohta piknikuks, siis ehk on abi Maitsed.ee eelmise nädala artiklist - Lähme piknikule: Viis parimat kohta Tallinnas, kus pidada üks hubane õuessöömine.

KingitusOma Maitse