Kohvi tänavale kaasa ostmine - teel tööle, kooli, koju või külla - pole ammu enam mingi uudne tegevus ning kohti, mis lahkelt virgutavat tõmmist kaasa müüks, leidub rikkalikult. Näiteks Viru risti ümbruses Tallinnas on võimalik kokku lugeda kuni kümme einelat, kohvipoodi ja kohvikut, mis väikese tasu eest aurava joogi papptopsis kaasa müüvad.

Maitsed.ee toimetus võttis ühel unisel ja kohvinõudval nädalasisesel hommikul ette tiiru seitsmes kohvikus, tanklas ja kohvipoes ning maitsesime maailma ühte populaarsemat jooki ehk cappuccinot. Hindasime kõiki jooke neljas kategoorias - aroom, maitse, välimus ja piima kvaliteet - ning panime maitstud joogid järjestusse. Võtsime valikusse nii tuntud kiirtoiduketi, kuna selle juurde on loodud eraldi McCafe, võtsime testida vaid kohvile keskendunud "poodide" joogid, pluss ei saanud vaadata mööda tanklatest, kus enamus inimesi oma kohvi kaasa ostab.

Tuleb tõele au anda: kõik maitstud piimakohvid olid oma tasemelt väga head, aromaatsed, kreemised, ning iga valik teeb oma töö ära - pakub aromaatset kohvi, piima ja kiiret kosutust tukkuma jäävale kehale. Kuna kõik kohvi kaasa müüvad kohvikud ja kohvipoed on kohvile orienteerunud, purustatakse kõikides neist parimaid ubasid, kasutatakse kalleid masinaid ja pooltes kohvi kaasa müüvates paikades valmistab kohvi meile barista.

Samas eristabki tippe keskpärasusest tihti vaid juuksekarv ehk nüüd tulevadki mängu nüansid, mis muudavad mõned joogid teiste ees eelistatumaks. Selge on see, et päris piim piima pulbri ees saab eelise, samuti see, kas kohv on kange espresso või kergemat sorti tõmmis. Samuti toob erisuse majja see, mis piima kasutada cappuccino valmistamisel.

Koheselt on võimalik kuulda vähem punkte saavate kohvipakkujate suust küsimust ja pahameelt. Kindlasti hakatakse ette heitma subjektiivsust, pinnapealsust ning küsitakse, kas inimene, kes kohvi maitseb on ikka ekspert, et arvamust avaldada. Kohvitesti idee ongi maitsta erinevaid kohvisid, mille saab kiiresti tänavalt kätte ning trammi oodates või kohtumisele jalutades sisse "kallata". Nagu iga asjaga, esmamulje on kõige olulisem. Seda muljet pakuvad nii barista suhtlusoskus, aroomid, kohviku väljanägemine, see kas pakutakse erinevaid piimavalikuid, millise masinaga valmistatakse kohvi ja nii edasi. Kõik taandub esmamuljele, mis on aga see, mis kas tagab või välistab uue külastuse.

Ootamatult nõrgaks osutusid piimaga kohvi võrdluses tanklad, kus tekkis tugev kahtlus, kas masinad ei kasuta piima valmistamiseks pulbrit - aroomis levis tugev lisalõhn, keemiline. Samas üllatas ülimalt mõnusalt üks kohvipood, kus barista pakkus kohe tellimise alguses võimalust saada cappuccino ka sojapiimaga. Väga põnevad lisapunkti selle eest kindlasti üldarvestusse läksid.

Aga vaatame siis lähemalt, mille poolest erinesid kohvid Maitsed.ee poolt testitud kohvikutes!

Oma Maitse