Juuni teisel nädalavahetusel Telliskivi Loomelinnakus peetud neljandal Tallinna Tänavatoidufestivalil pakuti tervet rida uusi ja unikaalseid näpusööke. Palusime oma lugejatel toona kirjutada meile, millised toidud olid festivali parimad. Teeme nüüd kokkuvõtte!

Lugejate vastuseid sirvides on hea meel, et burger ei ole enam ainus tänavatoit, mida hinnatakse ja mille järele isutab. Uulitsal söödavate söökide laienev ring annab tunnistust sellest, et kohalik toiduhuviline ei soovi vaid kõhutäidet, eesmärgiks on elamus.

Näiteks kirjutas Näljase Gurmaani nime alla toimetav lugeja meile, et "festivalil polnud paremat kui Hungry Karli food truck'i Tuuna Steigi Burger! Uskumatult õnnestunud kooslus. Teiseks võiks pakkuda Bagel food trucki Röstbiif Bagel ja kolmandaks ehk magustoiduks Suomen Jäätelo toodetud kuusejäätise".

Elery juustu-tšilli taskuid kanalihaga ehk taco'sid mainiti vähemalt kolmel korral kui parimaid ampse 2017. aasta tänavatel. Samuti mainiti mitu korda ära soomlaste kuusejäätist kui parimat magustoitu.

KJ nimeline lugeja arvas aga, et "parimad palad tänavatoidufestivalil olid Samsa Family Baker'i tšeburek veiselihaga, Antalya restorani kebab lambalihaga ja Churrose churros karamellitäidisega".

Mainiti ära ka Soomlaste pakutud BBQ burger.

Oma Maitse