2017. aasta vuhises mööda maitsvalt, tihedalt täis erinevaid toiduüritusi, restoraniavamisi ja joogitutvustusi. Me nägime tõusmas uusi tegijaid, julgust saamas sellest, et eestlased on pidevalt näljased ja janused kodumaise uue ning põneva toidukraami järele. Nägime ka huvitavaid trende, seda kuidas teeseenejook on muutumas meie uueks rahvusjoogiks ja kuidas inimeste huvi hea liha vastu aina kasvab.

Samuti sai aastaga selgeks, et vegantoitumine on trendina aina tugevamalt levimas ning pressib end sisse nii uksest kui aknast. Hea oli ka näha arengut selles, millised einelad võitsid sellel aastal nii Silverspooni parimate restoranide auhindu, kui said ära nimetatud Põhjala olulisimas restoranigiidis "White Guide".

Algamas on aga EV100 aasta ehk aasta, kui meie kallis vabariik saab 100 aasta vanuseks. Oleks vist vale hakata rääkima sellest, kuidas tulev aasta ei saa olema üsna jõuliselt kaldus Eesti toidu, kohaliku tooraine ja kohaliku toidutootja poole. Usun, et suudame aastaga anda edasi suurema osa Eesti maitsetest, retseptidest ja lõhnadest kogu meie eksistentsi vältelt.

Võib selgelt öelda, et oli väga põnev aasta, milles - ma loodan siiralt - oli häid maitseid tuhat korda rohkem kui pettumusi. Maitsed.ee poolt panime kokku ka oma selle asta parimate retseptide TOPi. Head lugemist!

MAITSED.EE AASTATOP | Millised olid 2017. aasta parimad ja loetumad retseptid?

Maitsed.ee