Maailmakuulus elektoonilise muusika staar ja veganrestorani omanik Moby kirjutas Wall Street Journalis avaldatud arvamusloos, et USA vaesem elanikkond, kes saavad riigilt toiduabi ehk osta toidutalongide alusel odavamalt toiduaineid, ei tohiks saada neid kulutada rämpstoidule, vaid odavamale päristoidule nagu oad, teraviljad, juur- ja puuviljad.

"Minu lapsepõlvekogemus on see, et riigi toiduabi tõesti aitab vaesematel peredel hakkama saada. Me ei taha ju mingil hetkel pöörata vaestele ja näljastele selga, ega lõpetada toidutalongide kasutamist, kuid hetkel panevad need toidutalongid palju ebatervislikku toitu ameeriklaste taldrikutele. Ning see on kallis tegu, sest me peame tulevased diabeedid, südamehaigused ja muud toidust tulevad tõved ühiselt kinni maksma," ütles Moby lehe vahendusel.

Nagu ikka ei läinud miljonärist muusiku jutt toiduabi piiramisest kõigile üheselt peale. Twitter reageeris maruliselt, suutmata mõista Moby sügavamat sõnumit, vahendab Eater.com.

Reaalsus on aga see, et umbes 43 miljonit ameeriklast kasutavad igapäevaselt toidu ostmiseks toidutalonge, USAs elab aga 325,7 miljonit inimest. Probleemkohtadena tuuakse välja, et Moby ei selgita, mis toidud on rämpstoidud ning ta ei kutsu üles muutma nende inimeste toitumisharjumusi, kes toidutalonge ei kasuta.

Oma Maitse