Tallinna Teletorni restorani peakokk ning kuulus BBQ- ja grillimeister Priit Toomitsa soovitusel tasuks talvel võtta grilllihaks hea ja kodune seakaelakarbonaad, kuna külmal ajal kulub just ära rasvasem ja tugevam amps.

“Ise teen juba aastaid nii sašlõkki kui ka muud grillliha vaid kuivmarinaadiga. Parim viis on lõigata liha tükkideks, maitsestada vaid soolast, punasest piprast ja kuivatatud basiilikust tehtud rub'iga. Torgid liha sibularõngastega vaheldumisi orgi otsa ja grillimine algab,” annab Toomits kiired nõuanded.

Toomitsa sõnul talvisel grillimisel võrreldes suvega suurt mingit erinevust pole, kui siis vaid mõned vormilised. “Soojad riided peavad olema, küttematerjali ehk siis puitu ja sütt kulub kindlasti rohkem. Tooraine võib ära külmuda - kindlasti oleks vaja grillimisel kasutada soojustusega või teki sisse mähitud potti, kuhu valmis liha grillilt tõsta. Kindlasti kulub grillmeistril ka rohkem kangemat napsi kui suvel,” mõtiskleb lihakokk.

Toomitsa enda meeldejäävaim kogemus talvisest grillist tuleb Soomest, mil ta -15 kraadises pakases kasutas kala grillimiseks lõket ja loimulauda't ehk planku, kuuseplaniku. “Metsas oli -15 kraadi külma, meil oli vaid lõke, ümber ringi vaid lumi, istumiseks värsked kuuseoksad, käes kange naps. Väga hea oli!” räägib Toomits.

Oma Maitse