Uued uuringud ja teadlaste töö toovad iga päev meieni järjekordseid avastusi toitumises ja toiduvaldkonnas, mis üldsõnalisemalt väljendades ajavad segadusse selles osas, mida on täna tervislik süüa ja mida mitte. Kas või on meile hea või halb? Mis seis on munadega – oli halb, nüüd on tervislik toit? Kas smuutid ja mahlad on mõistlikud, kuigi sisaldavad palju suhkrut? Mida teha piimatoodete ja punase lihaga?

Palju küsimusi ja palju segadust. Fakt on see, et teadus ei ürita meid “alt vedada”, vaid toob välja uute uuringutega avastatud uusi tahke erinevate toitainete mõjust meie kehale. Ehk reaalselt saame me igapäevaselt aina targemaks meie toidulaual olevate toitude osas, samas tekitab see segadust, kuna vanad – emalt tütrele – jagatud nõuanded on rasked surema, vahendab The Independent.

Sellest tulenevalt tuleb lükata ümber mõned väärarusaamad ja müüdid, mida paljud usuvad. Mõned neist müütidest/arvamustest omavad täiesti vastupidist reaalsust sellele, mida usutakse – mõned vanad arusaamad on lausa tervisele kahjulikud. Diplomeeritud toiduteadlane ja toitumisspetsialist Rhiannon Lambert selgitab ja lükkab ümbes viis toidumüüti.

Oma Maitse