Esmapilgul tundub Jaapani populaarse kiirtoidurestorani Tenka Torimasu menüü äärmiselt lihtne. Restoranid pakuvad karaage't ehk Jaapani stiilis praekana, enamasti benoto karbis koos riisi, kapsa ja lihtsa kartuli salatiga. Sügavamaks muutub "leem" siis kui vaadata, kui mitut ja mis maitselist kana restoran pakub.

Soovid süüa teriyaki maitselist kana? Pole probleem. Samuti on menüüs karri, wasabi, ploomi, magusa tšilli ja muu maitsega praetud kanad. Sellest kuust pakub aga sama restoran ka kana, mille maitseks on märgitud "noorte naiste märjad jalad", vahendab Eater.com.

Siin ei ole midagi keerutada, kana peaks maitsma nagu pisut saapas olnud noorte naiste jalgade tallad. Maitsekoosluse annab kanale põhikomponendina natto ehk fermenteeritud sojaoad, kuid usutavasti on õige ja kleepuva meki loomiseks lisatud kanale ka muid maitseaineid. Restoran ise kinnitab, et just see Ida-Jaapani hommikusöögi nurgakivina tuntud uba annab kanale jalgadega sarnase aroomi ja kleepuvuse.

Restoran ei ole sellise maitsekombo peale tulnud aga ise, tegemist on Jaapani kuulsa maskides esineva naiste popbändi Kamen Joshi ideega. Koostööst on eelmisel aastal kasvanud välja ka tüdrukute higi maitsega praekanaroog.

Jutuks olnud kanaroa eest küsitakse Tenka Torimasu restoranides hetkel 400 jeeni ehk umbes 3 eurot.

Oma Maitse