Terve aasta suurim uudis toidu- ja joogivallas oli loomulikult altsiisist tulenev hinnakääride tekkimine Eesti ning Läti vahel. Pisut poodide alkoholilettide vahel ringi uitades selgub, et nii mõnelgi joogil on hinnad peaaegu kahekordses erinevuses.

Maitsed.ee võttis ette ning pani tabelisse alkohoolsete toodete hinnad Eesti ja Läti poodides. Täpsemalt siis panime tabelisse hinnad Eesti Selveri kauplustes ja Läti piiril, Iklas asuva Super Alko poes. Tabelid leiad loo lõpust!

Et oleks selge, kust need hinnaerinevused ka tulevad, toome ära ka mõlema riigi aktsiisid, mis hetkel alkohoolsete jookide hindu kujundavad. Eestis on hetkel õlleaktsiis 15,52 eurot 100 õlleliitri kohta korrutatuna õlle kangusprotsendiga, Lätis on sama number aga 4,5 eurot. Väikese märkusena tuleks mainida ka seda, et väikeõlletootjad maksavad mõlemas riigis õlleaktsiisi originaalnumbrist vaid poole.

Viinaaktsiisi arvutatakse samamoodi 100 liitri kohta korrutatuna mahuprotsendiga: Eestis on see aktsiisinumber 23,89 eurot, Lätis aga 14,50 eurot. Veiniaktsiis, mille kasvukiirust meil järgmisel aastal pisut pidurdati, on Eestis hetkel 123,18 eurot, Lätis aga 78 eurot. Veini puhul tuleb see aktsiisisumma jagada lihtsalt 100 liitri veiniga.

NB! Olles vastutustundlik toiduportaal, paneme teile südamele, et selles loos räägitakse alkoholist ning alkoholi tarbimisse tuleb suhtuda täie tõsidusega. Alkohol rikub tervist ning seda ei tohiks mingil juhul tarbida alaealisena.

Vaatame, siis lähemalt, mis maksavad joogid Eestis ja Lätis. Kõik tabelites näidatud hinnad on eurodes!

Oma Maitse