Maailma Top50 Parimat Restorani on jälle selged ning esikümnesse pääsenud "tippeinelate" hulgas on nii vanu tuttavaid, kui uusi tulijaid. Kuid vaatame lähemalt otsa neile numbritele, mis tuleb pangkontolt ära kanda, et neis restoranides maailma parimat gastronoomiat nautida.

Maailma tipprestoranid jagunevad laias laastus kaheks ja seda selle järgi, kuidas nende menüü on üles ehitatud. On restorane, kes pakuvad oma menüüna vaid konkreetseid "komplekteineid" - igal lõunal ja õhtul on üks kate ning hind on üks kõikidele käikudele nii toidus kui joogis. Teine punt restorane on sellised, kus lisaks nii öelda set-menu võimalusele on olemas ka täiesti tavaline, igast restoranist tuttav menüü. Ka maailma parimate restoranide Top10s leidub vabaks mõlemasse kategooriasse kuuluvaid einelaid.

Maitsed.ee poolt kokku pandud hinnakirja kohaselt on planeedi TOP10 hulka kuuluvate restoranide valikus kõige soodsam õhtusöök võimalik nautida maailma neljandas restoranis ehk Peruu pealinnas Limas asuvas restoranis Central. Selle õhtusöögi kuluks on 120 eurot inimese kohta, pluss veinid või joogid. Muuseas Central pakub õhtusöögimenüü kõrvale ka detailselt välja töötatud mittealkohooolsete jookide menüüd.

Kalleima õhtusöögi maailma tipprestoranidest paneb lauale pikalt planeedi parima einela tiitlit hoidnud Noma Kopenhaagenist, kus 15-käiguline eine ühele koos veinidega läheb maksma 430 eurot. Samas ainukene restoran, mis pakub hinnas nii jooke kui sööke on 20-käigulist õhtueinet pakkuv Hispaania tippköök El Celler de Can Roca.

Huvitav on tõdeda, et kui Baltikumi parimate restoranide nimekirja troonis restoran Vincent Riiast, siis Balti riikide top10st seitse einelat pärinesid hoopis Eestist. Ka maailma parimate esikümnes omab parimat kohta Itaalias asuv restoran, kuid Hispaania on top10s esindatud aga tervelt kolme köögiga. Ühelgi teisel riigil pole nii kõrges tipus isegi kahte restorani. Hispaania on täna maailma gastronoomia vaieldamatu kese.

LOE LISAKS: BALTIKUMI PARIMAD RESTORANID: Eesti kaotas Balti riikide restoranikuninga tiitli Lätile vaid ühe punktiga

Maitsed.ee