Laupäeval kihas Viimsi inimestest, targemad olid kohale tulnud ratastega, teised autodega, paljud liiklesid kohvikutepäeva äppi kasutades ka jala. Viimsis oli avatud üle 50 kodukohviku, pakkudes soolast-magusat, ka muusikatki ning mõnusalt jahutavaid jooke sellesse kuuma päeva. Kahju ainult, et Leppneemest kavandatud sõidud Pranglile, Aksile ja Kerile jäid merel möllava tormi tõttu ära. Aga nagu Aksi saare kohvitoa perenaine Marianne ütles — ega looduse vastu ei saa, teinekord! Tegime tiiru mandri-Viimsi kohvikuid mööda, ja kohvikute perenaised olid meeleldi nõus jagama ka oma lihtsaid retsepte.

VAATA FOTOSID!


VALIK KODUKOKKADE RETSEPTE

KAI TOORJUUSTUKOOK

FOTOGALERII ja RETSEPTID | Viimsi pidas võimast tuult trotsides kohvikutepäeva
Foto: Ruth Mägi

(autor Kai Kell)

Põhi
1 pk Selga šokolaadiküpsiseid
60 g võid

Purustad küpsised ja segad sulavõiga, valmis segu surud ümmargusse 24 cm läbimõõduga vormi.

Täidis
600 g toorjuustu
4 muna
1 kookoskreem
1 dl suhkrut

Sega kõik ained omavahel. Kalla segu põhjale. Küpsetad 160-kraadises ahjus tunnikese. Paned üleöö külmkappi seisma. Enne serveerimist kaunistad meelepäraste marjadega.

LUISA KOHVISMUUTI

Test_Ruth_2
Foto: Ruth Mägi

(autor Luisa Klaar)

Jahvatad kohvipuru koos piparmündilehtedega, valad keeva vee peale ja lased kohvil tõmmata. Kurnad ära ja kui segu on täiesti maha jahtunud, paned selle 1 tunniks külmkappi.

Ühe klaasitäie smuuti tegemiseks valad šeikerisse 150 ml kohvi, 100 ml piima, 3 jääkuubikut, 1 tl kakaod, 1 tl suhkrut. Šeigid korralikult läbi, valad klaasi ja kaunistad kirsside ja meelepärase rohelisega.

KRISTELI VAHVEL JÄÄTISE JA MARJADEGA

FOTOGALERII ja RETSEPTID | Viimsi pidas võimast tuult trotsides kohvikutepäeva
Foto: Ruth Mägi / Omamaitse

(autor Kristel Menning)

Teed valmis tavalise vahvlitaigna. Kui tahad samasuguseid korvikesi, siis küpsetad vahvli, seejärel paned selle kuumast peast tagurpidi topsi peale, asetad vahvlile klaasi vajutused ning lased tal niimoodi veidi jahtuda. Kahe tassi vahel tekib kaunis korvike. Vahvli sisse pane jäätist ja marju ja raputa üle tuhksuhkruga.

ULVI LEEDRIÕIESIIRUPI LIMONAAD

Test_Ruth
Foto: Ruth Mägi

(autor Ulvi Bock)

Valad umbes paari cm jagu siirupit klaasi, lisad jääkuubikuid nii, et klaas on täis, peale mullivesi ja sidruni- või laimilõik.

PromoOma Maitse