Möödunud reedel ja laupäeval Kultuurikatlas aset leidnud Tallinn Coffee Festival kujunes taas tõeliseks publikumagnetiks ning tõi kahel päeval kokku tuhandeid külastajaid. Üritusel joodi rohketes kogustes kohvi ja muid põnevaid jooke, selgusid parimad kohvieksperdid, ennustati kohvipaksu pealt tulevikku, nauditi Jazzkaare erikontserti ja mõnusat atmosfääri.

Tallinn Coffee Festival oli üritus, kus sai tutvuda paljude erinevate ja eriliste kohvisortidega, kohvivalmistusviiside ning -seadmetega. Lisaks kohvile olid esindatud ka muud joogid nagu tee, kombucha, kakao jms. Kahel päeval toimusid ka kohvientusiastide võistlused, millele kõik soovijad saavad kaasa elada. Mõõtu võtsid nii parimatest parimad baristad kui ka tavalised kohvisõbrad.

Estonian Cupping Championship 2018 ehk kohvimaitsmise võistlusel asetatakse iga võistleja ette kaheksa gruppi kohvisid. Igas grupis on kolm tassi kohvi, millest kaks tassi sisaldavad identseid kohvisid ning üks on erinev. Kasutades lõhna- ja maitsetaju, tähelepanu ning kogemusi peavad võistlejad eristama üksiku kohvi võimalikult kiiresti.

Estonian Latte Art Throwdown 2018 ehk piimakujundite valamise võistlusel tuleb võistlejatel kaardipakist tõmmatud kujund võimalikult täpselt ja kiirelt kohvile valada. Võistlus on üles ehitatud playoff meetodil. Võistlus toimub paarides, igast võistluspaarist parim läheb edasi järgnevasse vooru, kuni jääb alles kaks viimast edasipääsenud võistlejat ehk finalisti. Finaalis selgitatakse välja võistluste võitja.

Licor 43 Coffee Cocktail Challenge 2018 ehk alkoholi sisaldavate kohvikokteilide võistlus on mõeldud eelkõige baristadele ja baarmenitele. Võistluse eesmärgiks on välja selgitada parim alkohoolsete kohvikokteilide valmistaja. Võistlejate ülesandeks on valmistada neli kokteili, millest kaks on tehtud etteantud “Spanish Coffee 43” kokteili retsepti järgi ning seejuures kasutada alkoholi Licor43 ja vabalt valitud kohvi. Lisaks tuleb valmistada kaks autorijooki, kus võib oma fantaasial lasta vabalt lennelda.

Oma Maitse