Olme harjunud veetma suved tihti grilliusku kummardades ning lepasuitsust ahju tunde jälgima, et valmistada parim liha sütekuumuses. Fakt on aga see, et talv ei peaks selles suhtumises muutma midagi: ka külmal, pimedal ja lumisel ajal ei tohiks grilli unustada. Grill annab head maitset, aroomi ning tekstuuri ka jõululauale.

Eesti tuntuim grillmeister Enn Tobreluts annab hüva nõu, kuidas ka talvel, saada imelisi tulemusi liha grillimisel:

  • Barbecue on aeglane küpsetamine barbecue- või grillahjus madalal temperatuuril (70–120 °C) suitsuses ja veidi niiskes keskkonnas. Barbecue-liha omandab kergelt suitsuse maitse ning on tänu aeglasele valmimisele mahlane ja pehme.
  • Grillimine on otsene küpsetamine hõõguvate süte kuumuses või lihtsalt soojuskiirguse mõjul. Grillides tekib lihale kõrge kuumusega ilus pruunistus. Grillida võib nii kaane all kui ka ilma, söe- ja gaasigrilliga, kaminas jne.
  • Grillitud liha võib muutuda vähem tervislikuks, kui sütele tilgub liigselt rasva ja liha kipub ära kõrbema. Peab jälgima, et suits oleks ilus, valge ja puhas ning et liha ei kõrbeks.
  • Parim on lepasüsi ja üldse lehtpuust valmistatud tavaline grillsüsi, sest grillbrikett on kokku pressitud söepuru (nn grillsöe tootmise jääk), samuti on tavalisel grillsöel parem söearoom. Lehtpuust valmistatud süsi on ka tervislikum, sest nn tugeva puidu (tammest, saarest jms-st) süsi eraldab rohkem vähki tekitavaid aineid.
Oma Maitse