Melbournis eelmisel nädalal avatud kohvik "Handsome Her" palub kohvikut külastavatel meestel tavaarvele lisaks maksta 18% "soomaksu", tõmmates nii tähelepanu faktile, et naiste palk on viimaste raportite järgi Austraalias keskmiselt 17,7% madalam kui sama tööd tegevatel meestel.

"Meie soov on tõmmata sellele probleemile tähelepanu ja panna ühiskonda rohkem olukorda mõistma," ütleb kohviku juht Belle Ngien, kelle sõnul korjatakse "soomaksust" tulnud raha iga kuu lõpus kokku ja annetatakse mõnele naistega tegelevale heategevusorganisatsioonile. Ei läinud aga pikalt, kui kogu internet ja sotsiaalmeedia lõi sellisest käitumismustris kihama ning juba hakati seda plaani kutsuma ka "sooliseks diskrimineerimiseks", vahendab CNN.com.

Diskrimineerimissüüdistustele vastab kohviku juht, et meestel on palju vaid neile mõeldud kohti, miks ei võiks samu kohti olla naistel. Ngien lisas, et ükski mees ei ole vabatahtlikust lisamaksust veel keeldunud ja paljud on maksnud isegi rohkem. "Meie juures maksab kohv 3 eurot ja 18% sellest on 56 senti. Hetkel ei ole keegi läinud kohvikust ära saades teada, et meestelt palutakse lisamaksu," ütles Ngien.

Kohviku omanik Alex O'Brien kiitis Melbournei mehi, kes on igast linna otsast tulnud neid toetama ja tellima, et saaks maksa nii öelda "mehemaksu". Lisaks maksule panevad paljud mehed pisut raha ka nende heategevuskorvi.

Maitsed.ee