Seminaril "Ela Terve Elu: Talv" esinenud India ajurveda arst Somit Kumar ütles, et ideaalis ei oleks mõistlik söömise ajal juua, kuid kui seda ikkagi teha siis võiks juua toasooja vett.

"Toatemperatuuril vett sobib juua toidu juurde, see on bioloogiliselt meie kehale parim. Aga ajurveeda seisukohalt toimub asi nii, et kui pidada dieeti tuleks juua vett enne sööki. Kui aga tahame võtta kaalust juurde, tuleks juua vett pärast söömist," mainib ajurveda doktor.

Kumar ütleb, et söömise ajal tuleks võtta väikesed lonksud iga väikese ampsuga. "Samas aga kui süüa liha, tuleks juua veini, kuna see päästab valla kõhus olevad ensüümid. Kui aga süüa rasvasemaid toite tasuks juua jogurtijooke - näiteks sellist, kus on naturaalset jogurtit 1/3 ja 2/3 vett," mainib Kumar.

Somit Kumar on tunnustatud ajurveeda arst, kes on esinenud loengute ja seminaridega üle maailma. Ta on kliinilise farmakoloogia interdistsiplinaar teadusuuringute juhataja Arya Vaidhya Chikitsalayam Teadusuuringute Instituudis, Indias. Ta on omandanud magistrikraadi kliinilise farmakoloogia alal Raijiv Gandhi nimelises Terviseteaduste Instituudi Bangalores, Indias. Hetkel on omandamisel doktorikraad molekulaarbioloogias.

Kumar on osalenud teadusuuringutes mis käsitlevad ajurveedilise lähenemise efektiivsust reumatoidilise artriidi ravis. Osaleb muuhulgas teadusuuringutetöögrupis koostöös Pauls Stradiņš Ülikooli kliinilise haiglaga Lätis, mis uurib ajurveeda efektiivsust 2.tüübi diabeedi ravis. Samuti teeb koostööd Milaano Ülikooliga Duchenne lihasdüstroofia ravi alal.

Maitsed.ee