Alates sellest, kui Etioopa karjused 9. sajandil kohvi imelise mõju avastasid on sellest rohelisest oast saanud nafta järel maailma kõige müüdavam kraam. Mida aga selle imelise oa ja sellest pruulitud vedelikuga lisaks joomisele veel teha? Pakume välja kaheksa sobivat rakendust.

Kompost: Rikas kaaliumi, fosfori, magneesiumi ja vase poolest, aednikud kiidavad selle puru imeist mõju taimekasvatuses, vahendab The Guardian.

Šampoon: Pruuli eriti kange kohv, lase jahtuda ning hõõru mõnuga juustesse. Lase 20 minutit seista ja pese välja. Puhastab juuksed, teeb nad nauditavalt lõhnavaks ja aitab kaasa ka karvkasvule.

"Torusiil": Kalla kinni jäänud kraanikaussi pool kruusi purustatud kohviube, viis tilka nõudepesuvahendit ning kalla sellele järgi kann keevat vett. Toimib kui palve!

Maitsetugevdaja ehk umami: Tegemist on paljude roogade salakoostisosaga. Kohvi kasutamine tugevdab näiteks lihade ja steikide maitset. Lisab tšillile hambaid juurde ja tõstab näiteks juustude, šokolaadi ning jäätise maitsed uutele kõrgustele.

Lõhnapuhasti: Kui tegele millegi nuusutamisega - vein, parfüüm, viski jne. - siis väikene nuusutus kohvi ja nina on seest lõhnapuhas. Kui kohvi kätele hõõruda, siis võtab see ära küüslaugu- ja sibulalõhnad.

Mööbliparandaja: Hõõru kohvi kriipsudele ja kahjustustele, annab puidule tagasi ühtlasema värvi. Ei toimi elevandiluul!

Kaartide vanaldaja: Koolipoiste ja võltsijate vana teadmine - hõõrudes kohvi paberile on võimalik selle vedeliku happega vanaldada paberit. Näiteks muuta täna trükitud kaardid vanaks ja väärikaks.

Putukapeletaja: Tee kohvist ja veest malbe segu ning piserda seda endale ja ruumi, peletab eemale kõik sääsed.

Lillede värvitugevdaja: Lisa kohvi kastmisvette ja näe värvide ergastumist.

Maitsed.ee