12. veebruaril andis USA raadiosaatele “Coast to Coast AM” intervjuu rahvusvaheliselt tunnustatud tervise- ja toitumisekspert Ted Broer, kes on põhjalikult uurinud toitumise, biokeemia ja loodusravi valdkondi. Broer on esinenud toitumise teemadel paljudes tele- ja raadiosaadetes, pidanud loenguid ja kirjutanud mitu raamatut, nende seas “Maximum Energy Revised” ja “Breakthrough Health”.

Toitumisspetsialist Ted Broer on aidanud tuhandetel patsientidel alandada vererõhu, kolesterooli, triglütseriidi ja veresuhkru taset ilma retseptiravimiteta. Oma aastatepikkuses töös oli ta märganud, et teatud toidud tekitavad ameeriklastel südamehaigusi, diabeeti, vähktõbe ning tähelepanu puudulikkuse häiret. Ta koostas nimekirja kümnest toidust, mida ei soovita süüa ja alustas meedias laialdaselt kajastatud programmi “Söö, joo ja ole terve”, vahendab Telegram.

“Ebasoovitatavaid toite süües võiksid ülekaalulised ja haiged inimesed mõista, et nende olukord halveneb neid toite tarbides ja tervislikult toitumise otsus tuleks langetada kiiremas korras,“ ütleb Broer.

Hea tervise saavutamiseks tuleb vältida järgmisi toite ja aineid:

1. Kõrge rasvasisaldusega liha – peekon, hot dog ja viinerid: Naatriumnitraati sisaldav liha soodustab vähkkasvajate teket ja leukeemiat. Vähk on teisel kohal 5–14-aastaste laste surma põhjustajana – see on kiirtoidu söömise tagajärg.

10 EBASOOVITAVAT TOIDUAINET | Miks peaksid hoiduma aspartaamist, kohvist, margariinist ja sojast?
Foto: Pixabay

2. Aspartaam: Aspartaam on kunstlik magusaine, mida kasutatakse suhkru asendajana dieetjookides jpt toodetes. Soodustab ajukasvajate ja vähktõve teket, peavalusid, insulte, silmanärvide kahjustumist ja muid terviseprobleeme.

3. Margariini ja transrasvu sisaldavaid tooteid: Toitude valmistamisel muudavad kõrge temperatuur ja õli hüdrogeenimine rasvhapped ohtlikeks teisenditeks, mida inimese organism ei suuda omastada.

10 EBASOOVITAVAT TOIDUAINET | Miks peaksid hoiduma aspartaamist, kohvist, margariinist ja sojast?
Foto: Pixabay

4. Koorikloomad: Tuleks hoiduda vähi, kreveti, krabi ja austrite söömisest, sest need sisaldavad merereostuse tõttu arseeni, pliid ja elavhõbedat.

5. Rämpstoidud nagu magusad koogibatoonid ja karastusjoogid: Maisisiirup ehk glükoosi-fruktoosisiirup ja rafineeritud suhkur tekitab sõltuvust, maksakahjustust ja rasvumist.

6. Sojatooted: Suurendavad meestel naissuguhormooni östrogeeni taset, soodustavad naistel emaka- ja rinnavähi teket ning on kahjulikud loote arengule.

7. Fluoritud ja klooritud vesi: Fluoriid on neurotoksiin, mis kahjustab sisesekretsioonisüsteemi ehk endokriinsüsteemi, mis on organismi kudede ja elundite talitlust reguleeriv süsteem (näärmed, hormoonid ja retseptorid). Viimaste uuringute tulemused näitavad, et fluoriid ei takista hambakaariese teket, võimalik on hoopis IQ-taseme langus ja viljatuse oht.

8. Kõrge rasvasisaldusega ja mittemahepõllumajanduslikke piimatooted: Sisaldavad veise kasvuhormoone ja tervist kahjustavaid aineid, mis tulenevad GMO-loomasöödast.

9. Kohv: Tõstab stressihormoon kortisooli taset, mis kiirendab vananemist ja tekitab sõltuvust. Lisaks näitavad viimased uuringutulemused rohkel kohvijoomisel kehakaalu tõusu, kui on juba välja kujunenud sõltuvus, tekivad kohvipuudusel peavalud.

10. Alkohol: Harjumuspärane või igapäevane kasutamine tekitab vaimseid ja füüsilisi tervisekahjustusi.

PromoOma Maitse