Olete te kunagi mõelnud, mis moodi jõuab toit orbiidile, millistest nõudest söövad astonaudid oma toite, mida eelistavad süüa ameeriklased ja mida venelased tiireldes ühises kosmosejaamas? Lihtne vastus on, et süüakse samu asju, mida meie maal. Erinevus on vaid toidu valmistamises ja pakendamises. Uurime lähemalt!
NASA erinevate osakondade hulgas toimetab ka Kosmosetoidu Süsteemide Labor (Space Food Süstems Laboratory), mis asub Johnsoni Kosmosekeskuses Houstonis Texase osariigis ja mille ainus ülesanne on arendada välja neid viise, kuidas paremini astronautidele orbiidile toitu viia, seda mugavamalt pakendada ja toidu maitset parandada.
Suurimad probleemid ja kitsaskohad kosmose toidu puhul ongi see, kuidas kaaluta olekus erinevaid roogasid konsumeerida ehk kuidas neid pakkida selliselt, et oleks mugav, kiire ja läbuvaba hommikuks, lõunaks või õhtuks eine võtta. Teine suur probleem on lahendada see, kuidas oleks astronautidel söögikraam piisavalt variatiivne, et ei langeks nende energiatarve ja kõhu mikrofloora oleks paigas. Missiooni huvides on ka oluline, et toit, mida teinekord kuni 6 kuuks orbiidile lennutatud astronaudid tarbivad oleks maitsev, maitsestatud ja vastaks ootustele.
Vaata, mida ja kuidas söövad astronaudid kosmoses:

Maitsed.ee