Lõpuks selgus põhjus, miks hommikupuder - peamiselt kaerahelbepuder - aitab kehakaalu alandada ja kontrollida, veresuhkrut timmida, on kolesterooli kontrolliv, immuunsust parandav, eluiga pikendav ja vähki ennetav.

Kauss ausat kaerahelbeputru sisaldab rohkem kiudaineid, kui viil täisteraleiba. Samuti on kaerahelbed rikkad mineraalide poolest, lisaks leidub seal ka rauda, vaske ja mangaani. Kuna kaerahelvestel on ka madal glükeemiline indeks, siis aitab nendega hoida ära veresuhkru kõikumist, vahendab The Independent.

Newcastle'i Ülikooli toidu ja inimtoitumise professor Chris Seal'i sõnul on aga kaerahelveste imelise väärtuse taga selle helbe lahustuv kiudaine. See sulav kiudaine ehk beeta-glükaan, mis seedimisel muutub paksuks liimjalt kleepuvaks geeliks, on see põhjus, miks kaerahelbed on head immuunsuse tugevdajad, kolesterooli alandajad ja vähivastased võitlejad. Lisaks täidavad kenasti kõhtu, pikemaks ajaks.

Uuringud on samuti näidanud, et just beeta-glükaan ja selle regulaarne tarbimine soodustab kiiremat ainevahetust ning võitleb ülekaalu vastu, pärssides insuliini. Beeta-glükaani leidub ka seentes ja merevetikates, kõige rohkem on seda kiudainet aga ikkagi kaerahelvestes.

Oma Maitse