Ülekaalu ja rasvumise uurimusele pühendatud ajakiri "Journal of Obesity" avaldas uurimuse, milles leiti, et stress on see, mis paneb meid rohkem sööma ning et näljahormoonide tase kehas õhtuti tõuseb ja rahuloluhormoonide tase langeb.

Johns Hopkins'i Meditsiinikooli poolt jälgitud testis osales 19 ülekaalulist meest ja 13 ülekaalulist naist vanuses 18 kuni 50 eluaastat. Nende kehamassiindeks jäi 28 ja 52 vahele. Uurimuse eesmärgiks oli leida seos ülesöömise ja stressi vahel, vahendas The Independent.

Uuringus osalejad paastusid enne testi ja seejärel anti osadele 608 kilokalori sisaldusega eine, kas kell 9 hommikul või kell 16 pealelõunal. Söögi järel pidid osalejad läbima stressitesti ja seejärel mõõdeti osalejate veres stressihormooni taset. Seejärel lubati "näljased" sööma buffee stiilis õhtusöögile.

Uuring leidis selge seose ülesöömise ja stressitaseme vahel - inimesed, kellel oli kõrgem stress oli rohkem näljahormooni ja tänu sellele sõid enam. See tähendab, et õhtune ülesöömine ja nuumamine on seotud meie kehakeemiga, mida on võimalik kontrollida - tuleb süüa varem ja leida oma ellu stressimaandajaid.

Oma Maitse