Toiduteadlased uurisid lähemalt puu- ja juurvilju ning avastasid 15 vilja, juurikat ja marja, mida ei pea ostma mahedana, kuna isegi masstoodetuna ei sisaldnud need väetiste ega pestitsiidide jälgi.

Pestitsiide kasutatakse selleks, et peletada juur- ja puuviljadest eemale haiguseid ja putukaid. Väetisi aga selleks, et viljad kiiremi ja suuremaks kasvaksid. Pestitsiididel on aga halb omadus jääda puu- ja juurviljadele külge tolmuna ka pärast nende pesemist. Mingil juhul ei soovi ükski inimeneendasse süüa mürke, vahendab Huffington Post.

See aga kui palju pestitsiide on ühe või teise vilja peale ladustunud sõltub tugevasti selle vilja enda omadustest. Näiteks kui võtame ananassi, siis sellel on väga paks koor ning lisaks me seda koort ei söö ning pole põhjust karta pestitsiidide jääke. Teine on lugu aga maasikatega, kuna esiteks sööme me neid marju tervena ja teiseks on ka maasika pind poorne ning imendav.

Üks võimalus pestitsiididest pääsed on valida mahetooteid. Nendega kaasneb aga üsna palju suurenenud hinnalipik. Samas on teadlased Environmental Working Group'ist testinud enam kui 50 erinevat vilja, mida ei pea ostma mahedana. Toome ära neist 15:

 1. Avokaado
 2. Mais
 3. Lehtkapsas
 4. Rohelised herned
 5. Ananass
 6. Sibul
 7. Spargel
 8. Mango
 9. Papaia
 10. Kiivi
 11. Greipfrut
 12. Melon
 13. Lillkapsas
 14. Baklažaan
 15. Cantaloupe'i melon
Oma Maitse