Nii veider, kui see ka pole, on Paul Photenhaueri raamat "Looduslik korje: Valik spermapõhiseid retsepte" müügil juba aastast 2008, kuid on alles nüüd saanud tõsiselt kuulsaks. Selle põhjuseks on 2013. aastal ilmunud samateemaline kokteiliraamat ning erinevates suurlinnades läbiviidavad koolitused.

Kahes raamatus - "Spermaloogia - Baarmeni Käsiraamat" (Semenology - The Semen Bartender's Handbook) ja "Looduslik korje: Valik spermapõhiseid retsepte" (Natural Harvest: A collection of semen-based recipes) - õpetab nende autor kasutama ühe osana toidu- ja joogiretseptidest spermat.

Autor ning teda aitavad seksuoloogid peavad nii spermaga küpsetamist propageerivaid raamatuid kui koolitusi vajalikeks ning huvitavateks. Abi saavad nad loogikast, et lindude mune me juba laialdaselt sööme, miks mitte lisada sellesse valikusse ka "inimese munad". Lisaks propageerivad autor ja tema järgijad spermat kui vegantoitu.

Londonisse jõudnud kokakoolitus on aga paljude meelest lihtsalt suur promotrikk, et raamatumüüki ergutada, kuna kõikides retseptides siiski spermat ei kasutata. Kellel aga tekkis huvi nende teoste vastu, siis maailma suurim online raamatupood Amazon on mõlemale raamatule andnud väga kõrged hinded.

Vaata, kuidas valmistada aga Paul Photenhaueri järgi kokteili - Macho Mojitot:

Maitsed.ee