Mõnedele meeldib kookosvesi ja selle maitse, teised jälle vihkavad seda vedelikku. On aga selge, et kookosvesi on viimase kümnendiga muutunud maailma trendikamaks joogiks. Kas sellel trendil on lisaks maitseeelistusele ka sisuline põhjus?

Kookosvesi on vedelik, mis kurnatakse välja kookospähkli keskelt, see filtreeritaks ja pakendatakse. Mõni firma lisab joogile ka mahla või kohvi. Ka Eestis tegutseb paar ettevõte, mis kookosvett toodavad. Kas kookosvesi on aga nii imeline organismi rehüdreerimise võimega vedelik kui arvatakse, ka imeline pohmelliravim?

Uuringud ütlevad, et tavalisel kraaniveel ja kookosveel ei ole eriti mingit vahet, mõlemad rehüdreerivad inimese organismi sama edukalt. Kraadiga toitumisnõustaja Lisa Drayer nõustub uuringutega. Tema soovitus on, et enne treeningul või niisama vee aseainena tarbimist võiks testida kookosvett väikeses koguses. Uuringud on näidanud, et osadel katsealustel tekitas kookosvesi puhitusi ja gaase, vahendab CNN.com.

Ka dieedipidamisel ei soovita toitumisnõustaja kookosvett kasutada. Tema hinnangul ei ole mitte mingit tõendust, et kookosvesi on dieedil parem, kui tavaline vesi. Ainevahetus aeglustub kui oleme dehüdreerunud, kookosvesi aga ei aita kaasa, kuna selles on enam kaloreid kui vees. Kookosvee 30 milliliitris on üks gramm suhkrut ja ligi 7 kilokalorit.

Kokkuvõtvalt võib öelda, et kui on soov vee asmele juua midagi põnevamat, kuid sarnast, siis kookosvesi sobib selleks väga hästi. Samas ei ole mingeid andmeid, et kookosvesi oleks parem kui tavaline kraani- või pudelivesi.

Oma Maitse