Detox ehk keha ebamürgistamine ei pea olema ränk katsumus, mille kestel on mitmeid kordi peas nii loobumismõtted kui soov kedagi lüüa. Enamuste dieetidega on nii, samas detox ei ole otseselt dieet. Detox on pigem teadlik toitumine ja teadlik paljude söökide menüüst välja jätmine. Peamiselt viiakse detox läbi pärast suurt ja rasket pidudeperioodi - nagu jõulud, aastavahetus aga loomulikult ka eilne jaanipäev.

Õige detox-menüü on maitsev, kerge ning tihti rikkalikum kui see menüü, millest pääseda püütakse. Väljapakutud menüü välistab meie toidulaualt lisasuhkrud, valmistoidu, aga ka nisu, gluteeni ja piimatooted. Samas toob detox lauale toitvad ja kõhtutäitvad road antioksüdantide rikastest juur- ja puuviljadest, taimsed proteiinid, erinevad maitseveed ja probiootikumidest rikkad fermenteeritud toidud. Värskest toorainest valmistatud toidud annavad energiat, puhastavad ja maitsevad imeliselt.

Detox on tegelikult viis, kuidas kehast – rakutasandil – uhada ja “pesta” välja kõik sinna kogunenud pallast ja toksiinid. See tähendab, et me kaotame menüüst nädalaks täielikult või viime miinimumini kõik need toidud, mis võiksid mürkaineid kehasse lisada – näiteks alkohol, kohv, tubakas, suhkrud, nisu ja muud tooted. Asendame need rohke vee ning taimse toidu, värske ja puhtaga. Mõte on anda kehale ja organismile puhkust nendest hiiglaslikest toidukogustest, millega on keha pidudeperioodil meeletult piinatud sai.

Allikas: VeryWell.com

Promo

Oma Maitse